Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowice: Zabawa licealistów z "Reja" na 100 dni przed maturą

  • Dodano: 2020-01-27 09:00

W piątek, 10 stycznia 2020 r., uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Reja przeżywali jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu – 100 dni przed maturą.

Już od rana w szkole panowała wesoła atmosfera

Tegoroczni maturzyści witali wszystkich wchodzących do budynku i prosili o cukierki. Potem odbyła się żakinada – w tym roku anioły stanęły ramię w ramię z diabłami i zaprosiły do zabawy wszystkich licealistów. Oprócz wielu ciekawych konkursów i wspólnego śpiewania uczniowie skierowali ciepłe słowa do nauczycieli.

Wieczorem natomiast w jednej z chorzowskich restauracji odbyła się studniówka – uroczystość przygotowana przez rodziców tegorocznych maturzystów. Zaproszono wielu gości – był obecny prezydent Świętochłowic, pan Daniel Beger, pani dyrektor Marzena Grela, pani wicedyrektor Joanna Grobelka, poprzedni dyrektor szkoły, pan Ernest Sznajder oraz uczący w klasach maturalnych nauczyciele. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez uczennice, po którym wysłuchano przemówień zaproszonych gości, a następnie nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy przez panią dyrektor.

Po podziękowaniach złożonym dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom maturzyści przepięknie zatańczyli poloneza – ciekawy i bardzo dopracowany układ był długo ćwiczony pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego. Ciekawym akcentem studniówki był także występ Elizy Kemony, uczennicy II LO, i jej partnera tanecznego, którzy zaprezentowali różne tańce towarzyskie.

W czasie studniówki panowała wspaniała atmosfera – wszyscy świetnie się bawili. Młodzież żywiołowo tańczyła i chętnie brała udział we wszystkich zabawach proponowanych przez prowadzącego imprezę. To wydarzenie na pewno pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów do końca życia i będzie jednym z najwspanialszych wspomnień.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Malwin

    Wszyscy w ańcugach ino jedyn w leginsach i biołych szczewikach Fajnie mu musiało być gupio

  • Sandra

    Mam pytanie do rodziców. Jaki był koszt studniówki i gdzie? Pytam, bo córka będzie miała studniówkę za rok. Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również