Wiadomości z Świętochłowic

Zabawa licealistów z I LO im. Jana Kochanowskiego na symboliczne 100 dni przed maturą

 • Dodano: 2020-02-03 09:00, aktualizacja: 2020-02-11 10:16

W ubiegłym tygodniu uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego przeżywali jedno z najważniejszych wydarzeń w ich życiu - 100 dni przed maturą.

Żakinada 2020

W piątek w I LO odbyła się żakinada, czyli święto wszystkich uczniów ostatnich klas szkół średnich. Zgodnie z niepisaną tradycją, przed studniówką uczniowie klas maturalnych urządzają w szkole zabawę. Przebierają się i organizują wydarzenie, które wprowadza w studniówkowy nastrój. Podczas żakinady nauczyciele i dyrekcja zwykle pozwalają maturzystom na zdecydowanie więcej niż na co dzień. Szkolny rygor ustępuje miejsca dobrej zabawie.

Uczniowie "Kochana" wykazali się olbrzymią pomysłowością. Szkoła na jeden dzień zamienił się w kasyno. Żakinada była wyjątkowo udana i zaskakująca. Maturzyści włożyli dużo pracy w przygotowanie scenografii i dopracowanie kostiumów, a efekt był powalający!

Studniówka

Następnego dnia w jednej z chorzowskich restauracji odbyła się studniówka. Po podziękowaniach złożonym dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom maturzyści przepięknie zatańczyli poloneza. W czasie studniówki panowała wspaniała atmosfera - wszyscy świetnie się bawili. Młodzież żywiołowo tańczyła i chętnie brała udział we wszystkich zabawach. To wydarzenie na pewno pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów do końca życia i będzie jednym z najwspanialszych wspomnień.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Komentarze (5)    dodaj »

 • Mieszkanka miasta Jasia

  Według zdjęć uważam ,ze na pewno było super i trzeba iść do przodu ,co było minęło teraz jest teraz i fajnie widać luż ,a powagą był pięknie odtańczony Polonez ,a stroje tez fajne ,ja mam po 60 a przed niedługo przed 70 ,nikt nie zauważył ile to młodzież i nauczycieli wysiłku kosztowało stojąc z boku to tylko lubią ,krytykę a coz Szkoła ucierpiała w ten jeden najważniejszy dla wszystkich dzień,czy to był pogrzeb że mina komuś nie odpowiadała ,nagle każdy poważny ,i na pewno z tej Młodzieży nie jeden ukończy Studia i będzie dobrym człowiekiem Młodzież trzymajcie się i powodzenia na Maturze

 • Absolwent

  Studniówki już niedługo to tylko na Karaibach "będą się liczyć"

 • hanus

  Dobrze się bawią a zgredy precz od komentowania

 • Mariola

  To była najbardziej renomowana szkoła w miasteczku. Miała klasę, a wielu absolwentów kończyło studia i zostawało znanymi i szanowanymi obywatelami w kraju i świecie. Takie stroje, pozy i miny nadają się do... kasyna itp przybytków. Żenujący upadek prestiżu LO nr 1.

 • Zxc

  Dziewczyny ubierają się coraz gorzej na te studniówki....masakra!!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również