Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała długi weekend majowy

  • Dodano: 2023-05-05 06:30, aktualizacja: 2023-05-05 06:40

Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących w trakcie majowego weekendu na drogach Świętochłowic.

Bezpieczny weekend majowy na świętochłowickich drogach

Pod względem zdarzeń drogowych możemy uznać, że przebiegł bezpiecznie, odnotowano jedynie 2 niegroźne kolizje. Ponadto świętochłowiccy mundurowi zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących oraz 3 osoby „na zakazie”.

Od ubiegłego piątku zwiększona liczba policyjnych patroli czuwała nad bezpieczeństwem podróżnych. W trakcie długiego weekendu mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Patrząc na statystykę zdarzeń drogowych, weekend majowy na świętochłowickich drogach możemy zaliczyć do bezpiecznych. W dwóch niegroźnych zdarzeniach drogowych żadna z osób nie odniosła obrażeń.

Niestety nadal zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą prawo i decydują się na jazdę po pijanemu. W trakcie weekendu majowego tylko na drogach Świętochłowic zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących.

Ponadto, w dalszym ciągu trafiają się osoby, które kierują pojazdami pomimo wydanego zakazu prowadzenia pojazdów. Tylko w trakcie weekendu majowego 3 osoby z aktywnym zakazem zostały zatrzymane do kontroli na drogach miasta.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o odpowiedzialne zachowanie i zdrowy rozsądek. Osobny apel kierujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych, którzy niejednokrotnie zgadzają się na prowadzenie pojazdu przez kierującego pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowego przez nietrzeźwych kierujących!

Komentarze (2)    dodaj »

  • No i co

    Mentalność Świętochłowicka kierowców jest wspaniała brawo ty i ty

  • Hans

    Słabe te wyniki, ja na swionach ich nie widziałem

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również