Wiadomości z Świętochłowic

Pogoda na majówkę 2023. Sprawdź najnowszą prognozę pogody!

  • Dodano: 2023-04-28 13:45

Zbliża się majówka! W tym roku weekend majowy będzie rekordowo długi, bo potrwa aż pięć dni. Czy pogoda będzie dla nas łaskawa i umożliwi wypoczynek na świeżym powietrzu? Sprawdź najnowszą prognozę pogody na majówkę 2023!

Prognoza pogody na weekend majowy

W tym roku weekend majowy zacznie się już w sobotę 29 kwietnia. Licząc urlop we wtorek 2 maja, łącznie będziemy mieć aż pięć dni wolnego. Szczęśliwcy, którzy wzięli dodatkowe dwa dni urlopu 4 i 5 maja wydłużą sobie majówkę, która dla nich potrwa aż dziewięć dni. Poprzedni weekend był ciepły i pogodny, czy majówka również taka będzie? Najnowsze prognozy pogody nie pozostawiają złudzeń. Pewne jest, że na Śląsk przyjdzie ocieplenie, jednak powtórka z ubiegłego weekendu pozostanie tylko marzeniem.

Znany śląski meteorolog, Damian Dąbrowski, na swojej stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl opublikował prognozę pogody na najbliższy weekend oraz wstępną zapowiedź, co może nas czekać podczas majówki.

Sobota 29 kwietnia będzie dość pochmurna, choć nie są wykluczone przejaśnienia. Będzie też deszczowo. Po południu termometry pokażą ok. 12-14 stopni. W nocy miejscami może padać deszcz, a temperatura spadnie do ok. 8-9 stopni. Niedziela 30 kwietnia zapowiada się dużo pogodniej. Prognozowane jest zachmurzenie duże z przejaśnieniami, ale bez deszczu. Tylko lokalnie może przelotnie pokropić. Temperatura będzie wynosić ok. 13-15 stopni.

Co z następnymi dniami? W poniedziałek 1 maja na Śląsku ma być słonecznie, a temperatura wzrośnie do ok. 15-18 stopni. Nie powinno też padać. Wtorek 2 maja również zapowiada się ciepło. Termometry mogą pokazać do nawet 16-19 stopni. Tego dnia powinno być słonecznie, jednak po południu lub wieczorem miejscami nie można wykluczyć opadów deszczu. Ponowne ochłodzenie ma nadejść w środę 3 maja.

Jak informuje Damian Dąbrowski, prognoza pogody na okres powyżej 3 dni ma mniejsza sprawdzalność, dlatego będzie ją na bieżąco aktualizował na swojej stronie internetowej - TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również