Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania "Odpady"

 • Dodano: 2019-11-15 08:45, aktualizacja: 2019-11-15 09:05

W minioną środę na terenie miasta świętochłowicka drogówka wspólnie ze śledczymi miejscowej komendy i policjantami gliwickiej autostradówki prowadzili akcję o kryptonimie „Odpady”.

Stróże prawa w trakcie kontroli ciężarówek sprawdzali stosowne zezwolenia, czy kierowcy nie przewożą materiałów niebezpiecznych oraz, czy przestrzegają przepisów prawa o ruchu drogowym. Mundurowi szczególnie skupili uwagę na ładunkach niedozwolonych i zagrażających środowisku.

Stróże prawa ujawnili aż 7 naruszeń ustawy o transporcie drogowym

Od rana mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy prowadzili działania „Odpady”. Stróże prawa sprawdzali ładunki ciężarówek poruszających się po ulicach miasta. Podczas tych kontroli wspomagali ich śledczy miejscowej komendy oraz gliwicka autostradówa. Kontroli poddawana była m.in. legalność przewożonych odpadów, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu ludzkiemu oraz środowisku. Drogówka sprawdzała także sposób załadunku odpadów i zgodność ich zawartości z posiadanymi dokumentami przewozowymi. Akcja prowadzona jest cyklicznie i ma na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, które nieprawidłowo transportują odpady.

Policjanci nałożyli 3 mandaty karne oraz zatrzymali jeden dowód rejestracyjny. Ponadto podczas kontroli pojazdów transportujących odpady stróże prawa ujawnili aż 7 naruszeń ustawy o transporcie drogowym, materiały przekazano do Inspekcji Transportu Drogowego celem wydania decyzji administracyjnych.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Świętochłowiczanin 81 lat

  Niech najpierw miasto zajmie się brudnymi podwórkami,które od lat straszą śmieciami,smrodem i nie wywożonymi odpadami.Świętochłowice toną w śmieciach i nikt ich nie wywozi a już chcecie podwyższać ludziom opłaty za śmieci.Ryba psuje się od głowy.Przyglądnijcie się jak wygląda nasze świętochłowickie targowisko?????czy nikt z władz tego nie widzi? ale widzi jak podwyższać opłaty.

  • Świętochłowiczanin 81 lat
   2019-11-17 17:35
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.