Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania pn. "Smog"

  • Dodano: 2019-11-22 09:15

Celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego niesprawnych techniczne pojazdów, w szczególności tych, które wytwarzają nadmierną emisją spalin do atmosfery.

W działaniach wzięło udział 10 mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego miejscowej komendy.

Stróże prawa skontrolowali blisko 80 pojazdów, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego świętochłowickiej komendy wczoraj przyłączyli się już po raz 11 do krajowych działań kontrolno-prewencyjnych o kryptonimie „Smog”. Mundurowi rozpoczęli akcję od wczesnych godzin porannych i zakończyli ją o 22:00. W tym czasie stróże prawa zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W szczególności jednak prowadzili kontrole ukierunkowane na wyeliminowanie z ruchu drogowego pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego. Policjanci przypominali kierującym, że smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

Na terenie Świętochłowic w działaniach wzięło udział 10 policjantów z drogówki. Stróże prawa skontrolowali blisko 80 pojazdów, zatrzymali 4 dowody rejestracyjne.

Przypominamy kierującym, że policjant, w związku z czuwaniem nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu drogowego, jest uprawniony m.in. do sprawdzania stanu technicznego pojazdu znajdującego się na drodze. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Ja

    Kiedy będzie taka akcja na Chropaczowie i Lipinach? Ludzie palą w piecach czym popadnie nawet plastikiem i co? I nic.

  • Wari

    Połowa pewnie nie wyjechała nawet bez yanosika z domu.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.