Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka drogówka podsumowała działania "Stop Prędkości". Posypały się mandaty

 • Dodano: 2022-04-01 07:00, aktualizacja: 2022-04-01 07:09

Policjanci z miejscowej drogówki przeprowadzili działania „Stop Prędkości”. Akcja miała na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchu drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach.

Niestety nie obyło się bez amatorów szybkiej jazdy

Mundurowi ujawnili ponad 25 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W ich ręce wpadło również dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę nielegalnie. Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych!

We wtorek od wczesnych godzin porannych na terenie Świętochłowic miejscowa drogówka prowadziła akcję o kryptonimie „Stop prędkości”. Miała ona na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchy drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach. Policjanci dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta, szczególnie w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety nie zabrakło amatorów szybkiej jazdy. Stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego w trakcie działań ujawnili 30 naruszeń przepisów, z czego 26 dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W ich ręce wpadło również dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownicę nielegalnie. Pierwszy z nich dopuści się jazdy bez uprawnień. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi liczyć się z finałem sprawy w sądzie. Policjant nie może już ukarać takiej osoby mandatem. Za to wykroczenie grozi minimum 1500 złotych. Drugi, oprócz przekroczenia prędkości, dopuścił się przestępstwa. Wkrótce odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Zmienna pogoda, w tym prognozowane różnice temperatury, opady śniegu oraz deszczu niestety nie sprzyjają użytkownikom drogi. Dlatego apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych! Pomimo że nadeszła kalendarzowa wiosna, zima nie daje o sobie zapomnieć. Apelujemy do kierowców, aby jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Komentarze (7)    dodaj »

 • derektor

  Kiedy akcja stop tępej propagandzie policji?

 • Żbik

  Oj pora wrocic na ziemieTata był w partii? To profilaktyka nie propaganda

 • derektor

  twój na pewno był zomowcu. Idź wypisać parę mandatów za maseczki bo ci żyłka pęknie, a już nie można, co za szkoda...

 • Zadowolony

  Policja bardzo dobrze wykonuje swoją pracę i tyle w temacie.

 • zmienić zasady pracy

  Ulica Metalowców po godz 21 to tor rajdowy nawet dla ciężarówek .Wiedzą ,że policja w tym czasie śpi .Robicie tylko akcje i to w biały dzień później nic was nie interesuje .Wstyd bo działanie by przyniosło skutek musi być ciagłe a nie od akacji do akcji

 • Mieszkaniec

  Kogo interesuje bieda w ruderach na metalowców? Przeprowadz się na Hugon, hehe

 • Jo

  Wyżyj Sr,sz jak du,a mosz.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również