Wiadomości z Świętochłowic

Zapłać za mandat kartą - świętochłowicka drogówka ma na wyposażeniu terminale

  • Dodano: 2022-04-13 06:45, aktualizacja: 2022-04-12 06:29

Dostałeś mandat i nie chcesz zwlekać z jego płatnością? Możesz zapłacić od razu, bowiem patrole ruchu drogowego w całym kraju, w tym także w Świętochłowicach są wyposażone w terminale płatnicze. Dzięki tym urządzeniom można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu.

Świętochłowiccy policjanci, pełniąc służbę na drogach miasta, korzystają z terminali płatniczych

Aby poprawić jakość i skuteczność w działaniu, funkcjonariusze systematycznie otrzymują nowoczesny sprzęt i wyposażenie do służby. W tym zakresie korzystają także z nowinek technicznych oraz zmian w przepisach. Ponieważ niemal każdy z nas posiada konto z kartą płatniczą, radiowozy drogówki są wyposażone w mobilne terminale płatnicze. Umożliwiają one płacenie kartą bezgotówkowo za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Taką formę płatności umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku. Płatność kartą pozwala ukaranemu na uniknięcie opłat dodatkowych za przelew w banku, czy na poczcie, jak również skraca i upraszcza procedurę uiszczenia grzywny. Dzięki możliwości płatności za mandat kartą cała czynność trwa bardzo krótko i nie różni się niczym od płatności za zakupy w sklepie. Osoba ukarana otrzymuje druk mandatu i potwierdzenie opłaty z terminala.

To rozwiązanie jest również ułatwieniem dla sprawców wykroczeń, którzy na co dzień nie mieszkają w Polsce. Zgodnie z prawem taka osoba zobowiązana jest do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiada przy sobie gotówkę.

Terminale posiadają wszystkie radiowozy świętochłowickiego Wydziału Ruchu Drogowego. Z pewnością jest to udogodnienie dla kierowców, którzy na miejscu chcą uiścić grzywnę, bowiem daje to możliwość wniesienia opłaty, tuż po stwierdzeniu przewinienia. Decyzja o formie płatności za popełnione wykroczenie, zawsze należy do osoby ukaranej.

Osoby, które nie zdecydują się na płatność na miejscu, tak jak wcześniej, otrzymują mandat karny kredytowany, który należy opłacić w ciągu 7 dni.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Sąd Ostateczny

    hahahaha super, zapłacę wam nielegalnie wystawiony mandat żeby nie płacić za przelew bankowy. Kto k...a płaci jeszcze za przelewy bankowe? Nawet książe z Nigerii nie płaci za przelewy do Polski. Ja mam lepszą propozycję dla wszystkich. Nie przyjmować mandatu i przyjrzeć się sytuacji w której kulson was zatrzymał. Jest 85% szans że zrobili to nie legalnie (za krótki odcinek pomiarowy, mierzenie przez szybę auta i inne podobne kwiatki) i sąd umorzy postępowanie.

  • Lala

    To tak jakby prestiżowo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również