Wiadomości z Świętochłowic

Po wymianie okien, wyrzucili je na terenach przy ul 1 Maja. Zostali ukarani mandatami

 • Dodano: 2022-01-10 12:30

Poszli na skróty. Zamiast wyrzucić stare okna na śmietnisko, zaśmiecili teren przy ulicy 1 Maja 17 w Świętochłowicach. Zostali złapani na gorącym uczynku i obciążeni mandatami.

Wyrzucili stare okna na terenie przy ul. 1 Maja

Jak poinformowała świętochłowicka straż miejska w ubiegłą sobotę, 8 stycznia, strażnicy ujęli na gorącym uczynku osoby zaśmiecające teren przy ul. 1 Maja. Stało się tak dzięki czujności mieszkańca, który nie pozostał obojętny na zaobserwowane zaśmiecanie.

- (Ś) nasi funkcjonariusze przyłapali na gorącym uczynku pracowników jednej z firm wymieniających okna, na zaśmiecaniu terenu przy ulicy 1 Maja 17. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi, a wyrzucone wcześniej okna zabrali ze sobą – podaje straż miejska w Świętochłowicach.

Osoby tworzące nielegalne wysypiska nie są bezkarne

Nielegalne wysypiska to plaga, która dotyczy niemal wszystkich polskich miast.  Aby ukrócić proceder pozostawiania śmieci w miejscach, które nie są przeznaczone do tego celu, okoliczne miejscowości korzystają m.in. z fotopułapek. Przykładowo, Ruda Śląska posiada co prawda zaledwie trzy takie urządzenia, ale co dwa tygodnie zmieniają swoją lokalizację. Dzięki temu straży miejskiej udało się złapać wiele osób zaśmiecających tereny zielone na gorącym uczynku.

W lutym ubiegłego roku przedstawiciele świętochłowickiego magistratu zapowiedzieli, że fotopułapki pojawią się także w naszym mieście. Są montowane na terenach gminnych, a dokładnie tam, gdzie odnotowuje się najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci i tworzeniem dzikich wysypisk. To jednak nie wszystko, bowiem zgodnie z planami, będą pojawiać się także w miejscach, gdzie notorycznie spożywany jest alkohol czy niszczone są place zabaw. Urządzenia pracują przez całą dobę i wykonują zdjęcia w nocy.

W marcu ubiegłego roku świętochłowicka straż miejska pochwaliła się już pierwszymi sukcesami odniesionymi na polu walki z nielegalnymi wysypiskami, które odniosła dzięki zastosowaniu fotopułapek.

- Okazało się, że śmieci porzucane w Świętochłowicach są przywożone nawet z innych miast. Jeden z zarejestrowanych przypadków dotyczył młodzieży zaśmiecającej teren Uroczyska trzaskanym szkłem. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami , nawet w kwocie 500 zł – informowała wówczas straż miejska.


Źródło: Straż Miejska w Świętochłowicach

Komentarze (10)    dodaj »

 • kurde bele

  szłapy z rzici powyrywać

 • Hans Solo

  Dlaczego wprowadzacie ludzi w błąd. Okna "śmieci odpady" jak leżały tak leżą. Dziwna polityka tego miasta. Gadanie że jest zrobione a nic nie jest zrobione.

 • Beata

  CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM!gdzie napisali ze to uprzątnęli?

 • tak ino godom

  Beata przeczytaj jeszcze raz artykuł. Zarówno w nim jak i w poście na fb jest info, że wzięli je ze sobą!

 • Udar

  Podajcie nazwę tej firmy żeby ludzie nie korzystali z tej firmy

 • Beata

  A co mnie obchodzi co zrobią z tymi oknami ...walna byle gdzie zaplaca karę i tyle ..ja nie mam zamiaru przepłacać za okna

 • tak ino godom

  Beata oby Ci takie okna wywalili przed domem, albo na terenie jakieś twojej działki. Nas też wtedy to nie będzie obchodzić.

 • Eko

  Dowalił bym takim 5 tys kary. Potem wszędzie tak wygląda, wszędzie syf, na nieuzytkach, w laskach, parkach itd.

 • Marysia

  Przecież tam moja znajoma dzwoniła e tej sprawie ale ojców sukcesu jest wielu haha

 • Arkadiusz

  Proszę o podanie nazwy firmy. Takich usługodawców z rynku, trzeba wyrwać jak chwasty !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również