Wiadomości z Świętochłowic

Fotopułapki pomogą łapać przestępców. Straż Miejska walczy z zaśmiecającym tereny zielone

 • Dodano: 2021-02-08 08:15, aktualizacja: 2021-02-08 06:59

Straż Miejska w Świętochłowicach wypowiada wojnę zaśmiecającym tereny zielone w mieście. Pomóc mają w tym zamontowane fotopułapki w różnych miejscach w Świętochłowicach.


Fotopułapki montowane będą na terenach gminnych w miejscach, gdzie notuje się najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci i tworzeniem dzikich wysypisk. W przyszłości będą także montowane w miejscach, gdzie notorycznie spożywany jest alkohol czy niszczone są place zabaw.

Fotopułapki cechują się odpornością na warunki zewnętrzne i długim czasem pracy. Dlatego, urządzenia montowane przez świętochłowicką Straż Miejską pracują przez całą dobę. Wykonują również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch.

Komentarze (7)    dodaj »

 • rada

  Te lenie ze straży to niech wezma się za swoje obowiązki i przypomną zarządcom nieruchomości o obowiązku odśnieżania

 • Jo

  Tak na Jrodanie przy stawię ciągle piją a straż miejska przy kapliczce stoi i z auta się nawet nie ruszy. Poza tym to niech się zajmą trochę tymi co po psach nie sprzątają bo [...]o na [...]ie nie raz leży.

 • Rocco

  Tylko nie na Uroczysku bo gdzie będę jeździł z żonami.

 • Fan

  Rocco Szlifiernik

 • Misiek

  No i fajnie

 • loloo

  No nie do końca. Skoro mówi się o montowaniu w miejscach, gdzie jest najwięcej interwencji, to te miejsca zostaną zmienione. Do tego jeszcze dochodzi kwestia odnajdywania tych co zaśmiecają - jak przyjedzie bez tablicy rejestracyjnej i kominiarce to ta pułapka nic nie da. Reasumując pomysł fajny, ale może nie trzeba było mówić o tym, że będą montowane - łapać, karać i tyle.

 • Robertt

  Tak. Żule będą pić po parkach i innych kątach w kominiarkach

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również