Wiadomości z Świętochłowic

Fotopułapki pomogą łapać przestępców. Straż Miejska walczy z zaśmiecającym tereny zielone

 • Dodano: 2021-02-08 08:15, aktualizacja: 2021-02-08 06:59

Straż Miejska w Świętochłowicach wypowiada wojnę zaśmiecającym tereny zielone w mieście. Pomóc mają w tym zamontowane fotopułapki w różnych miejscach w Świętochłowicach.


Fotopułapki montowane będą na terenach gminnych w miejscach, gdzie notuje się najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci i tworzeniem dzikich wysypisk. W przyszłości będą także montowane w miejscach, gdzie notorycznie spożywany jest alkohol czy niszczone są place zabaw.

Fotopułapki cechują się odpornością na warunki zewnętrzne i długim czasem pracy. Dlatego, urządzenia montowane przez świętochłowicką Straż Miejską pracują przez całą dobę. Wykonują również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch.

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • rada

  Te lenie ze straży to niech wezma się za swoje obowiązki i przypomną zarządcom nieruchomości o obowiązku odśnieżania

 • Jo

  Tak na Jrodanie przy stawię ciągle piją a straż miejska przy kapliczce stoi i z auta się nawet nie ruszy. Poza tym to niech się zajmą trochę tymi co po psach nie sprzątają bo [...]o na [...]ie nie raz leży.

 • Rocco

  Tylko nie na Uroczysku bo gdzie będę jeździł z żonami.

 • Fan

  Rocco Szlifiernik

 • Misiek

  No i fajnie

 • loloo

  No nie do końca. Skoro mówi się o montowaniu w miejscach, gdzie jest najwięcej interwencji, to te miejsca zostaną zmienione. Do tego jeszcze dochodzi kwestia odnajdywania tych co zaśmiecają - jak przyjedzie bez tablicy rejestracyjnej i kominiarce to ta pułapka nic nie da. Reasumując pomysł fajny, ale może nie trzeba było mówić o tym, że będą montowane - łapać, karać i tyle.

 • Robertt

  Tak. Żule będą pić po parkach i innych kątach w kominiarkach

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.