Wiadomości z Świętochłowic

Straż Miejska wypowiedziała wojnę osobom zaśmiecającym Świętochłowice!

 • Dodano: 2021-03-16 16:30

Kilka tygodni temu Straż Miejska w Świętochłowicach wypowiedziała wojnę osobom zaśmiecającym tereny zielone w mieście. Pomóc w tym miały foto-pułapki. Jak się okazuje, urządzenia bardzo dobrze spełniają swoje zadanie. 


Foto-pułapki w Świętochłowicach

W ostatnim czasie, dzięki ukrytym w różnych częściach miasta foto-pułapkom, udało się  zatrzymać na gorącym uczynku kilku sprawców wykroczeń. Okazało się, że śmieci porzucane w Świętochłowicach są przywożone nawet z innych miast. 

- Jeden z zarejestrowanych przypadków dotyczył młodzieży zaśmiecającej teren Uroczyska trzaskanym szkłem. Sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatami, nawet w kwocie 500 zł. To wszystko ku przestrodze tym, którzy nie szanują przyrody oraz zdrowia i wysiłku drugiego człowieka - czytamy na stronie Straży Miejskiej w Świętochłowicach. 


"To jedna z tych inwestycji, które bardzo szybko się zwracają"

Warto przypomnieć, że foto-pułapki zamontowane zostały w lutym br. na terenach gminnych w miejscach, gdzie służby notowały najwięcej interwencji związanych z wyrzucaniem śmieci i tworzeniem dzikich wysypisk. Jak zapowiadają władze miasta, w przyszłości foto-pułapki będą także montowane w miejscach, gdzie notorycznie spożywany jest alkohol czy niszczone są place zabaw.

Foto-pułapki cechują się odpornością na warunki zewnętrzne i długim czasem pracy. Dlatego, urządzenia montowane przez świętochłowicką Straż Miejską pracują przez całą dobę. Wykonują również zdjęcia w nocy, kiedy wykryją ruch.

- To jedna z tych inwestycji, które bardzo szybko się zwracają. I choć nie chodzi o to, by na obywatelach się wzbogacić, najważniejsze, że mieszkańcy, którzy dbają o porządek w naszym mieście, mają sprzymierzeńca w postaci foto-pułapek, który będzie eliminował tych, którzy z premedytacją zaśmiecają Świętochłowice - napisał prezydent Daniel Beger

Komentarze (20)    dodaj »

 • mieszkaniec

  Formacja amatorska i słaba jak pełniący obowiązki prezydenta miasta, prezydenta z prawdziwego zdarzenia w tym mieście dawno nie było, tylko zawsze jakieś g zawinięte w papier, przyniesione w teczce.

 • Do roboty

  Dlaczego strażnicy nie reagują na za[...] chodniki to koszmar Swion Ale wożąc Dulska oni tego nie widzą Patola ma co raz więcej psów ale po nich nie sprząta Strażnicy do roboty wykazcie siedzę jesteście potrzebni Pamiętamy jak pan Beger obiecał rozwiązać straż

 • krist

  proponuję straży miejskiej więcej patroli pieszych albo na rowerach nie tylko głównymi ulicami w samochodzie

 • Oburzony

  Czy kupa psa na chodniku to też smieć?

 • Jorguś

  Ludzie są tacy jacy są i nikt i nic ich nie zmieni. Wydawanie nakazów czy przepisów będzie tylko wtedy skuteczne jeśli będzie egzekwowane z całą surowością. Pandemia pandemią ale odpowiedzialni zarządcy nieruchomości muszą podnieść 4 litery zza biurka i działać - karanie jest b. ważne ale jest to ostatni etap. Władze miejskie ograniczają się do "kasowania" pieniędzy i ciągle wymyślają nowe - ostatnio uznali, że jak ktoś ma garaż tzn, że wytwarza tam odpady komunalne! Takie same odpady "wytwarza" każdy posiadacz auta bez względu na to czy garaż ma czy nie! Proponuję by oprócz foto pułapek UM wykorzystywał do obserwacji drona (chyba już się znalazł?).

 • Stąd

  Ale kosze na smieci sa tylko na głównej drodze. Karałabym za kazdy wyrzucony papierek. A butelek po tzw. napojach i wódce straszne. Ludzie lubia tak mieszkać w takim śmietniku. Jest coraz gorzej. Karać i jeszcze raz KARAĆ. Ludzie to idioci widać po ich zachowaniu. A patologii nie da się nauczyć za próżno

 • Oki

  Powinno być tak w całej Polsce tylko 1000 zł kary za zaśmiecanie by ludziecte bydło by się może nauczyło

 • wściekły

  Widzę że większość pisze tylko o właścicielach piesków którzy nie sprzątają po nich a co z kierowcami którzy parkują nagminnie na trawnikach i wzywanie SM nic nie daje bo nie mają uprawnień aby karać tych delikwentów :(.

 • Sąsiadka

  Dajcie taką fotopułapkę na teran boiska SP1. Tam dopiero sie dzieje. Polecam... Pan Prezydent również powinien sie zainteresować co sie tam wyprawia, szczegolnie po 18 godzinie

 • Marian 54

  Większych bzdur zarówno z ust Begera jak i straży miejskiej nie słyszałem dawno , a co z terenami pozostałymi brud aż kipi chodniki i pobocza tak brudne że nie ma gdzie nogi postawić ,panie prezydencie polecam pieszą wycieczkę przez Świętochłowice wraz z komendantem SM jakby była taka potrzeba to służę jako przewodnik .

 • Rex

  Taaa pieszą wycieczkę. Pieski muszą jeździć radiowozem nawet po parkowych alejkach. Czy jest ktoś, kto jest im w stanie wytłumaczyć, że te alejki nie są przystosowane do ruchu kołowego? Może tak piesze patrole? Pies się musi wybiegać. W sumie fajne zdjęcie do artykułu. Funkcjonariusz straży miejskiej ma inteligencję tej fotopłapki. Pozdrawiam serdecznie minusujacych

 • Wściekły użytkownik

  A co z terenami zielonymi, zwanymi najczęściej „Ajska”????!!!! Ludzie na potęgę wywożą tam gruz z remontów, śmieci, i odpady z jakiś warsztatów ! Dojazd jest tam możliwy od 4/5 stron. Nikt z tym nic nie robi !

 • Zdzisiek

  Bytom również wygląda strasznie mogę nawet powiedzieć że jest jeszcze gorzej

 • świętochłowiczanin

  Psie kupy,które właściciele czworonogów nie sprzątają też zasługują na wojnę. Nasze miasto jest mocno za[...], nie ma miejsca by w to g...o nie wdepnąć. W czasach pandemii szczególnie Straż Miejska powinna zwracać na to uwagę. Właściciele psów nie płacą podatków i nie dbają o porządek w mieście. Teraz odezwa się wszystkie paniusie, których pies się załatwi a one udają, że nic się nie stało.

 • Ii

  Znam takich którzy sprzątają po swoich psach nawet gdy w pobliżu nie ma żywej duszy i nikt by nie zauważył że tego nie zrobili. To poprostu zależy od kultury i wychowania człowieka. W Chorzowie byłem świadkiem jak ludzie zwrócili uwagę kobiecie że nie sprząta po psie, ta wyciągnęła jakiś worek z kieszeni i niby że pozbiera a gdy ci ludzie trochę się oddalili to olała sprawę i uciekła. Cham będzie chamem i tyle.

 • Momo

  Szkoda że dopiero teraz ludzie to zauważyli a nie np, 20,30,40,50 lat temu!

 • Grażyna

  Dokładnie tak,na Nowej to wyprowadzają psy między alejkami z garaży mimo że to teren prywatny, pieski załatwiają co mają załatwić a ty wchodzisz w niespodziankę bo właściciel nie sprząta po swoim pupilu pomijając fakt że większość nawet nie nosi maseczek.

 • ongi

  Szkoda że kary tak niskie

 • Tola

  Straż Miejska niech zajmie się również właścicielami psów którzy nie sprzątają po swoich pupilach Chodniki są wręcz zas... Karać mandatami bo chyba tylko tak można wyegzekwować ten obowiązek

 • Smutne

  Bardzo dobrze karać ta śmieciowa patologie Uroczysko bardzo jest zaśmiecanie Dzieci może tylko jak młodym ludziom nie przeszkadza przebywanie w otoczeniu śmieci Spotykają się na Uroczysku siedzą dosłownie na śmieciach i zer refleksji

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również