Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka młodzież wyrusza na kolejną wyprawę!

  • Dodano: 2021-07-01 08:15, aktualizacja: 2021-07-01 06:20

Po raz kolejny młodzież ze Świętochłowic wyruszy w wakacyjną podróż życia. W ramach projektu „Kochanowski w Azji”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach, młodzi ludzie odwiedzą Gruzję.

Ośmioro uczniów wraz z nauczycielami na początku przyszłego tygodnia wyleci do Kutaisi, a na szlaku podróży znajdzie się między innymi gruzińska stolica Tbilisi, górskie miasta Mestia i Stepantsminda z widokiem na Kazbeg, czy nadmorskie Batumi.

– Po długim okresie izolacji jesteśmy niesamowicie podekscytowani, aby znów zwiedzać, poznawać i doświadczać, choćby miejscowej kuchni – podkreślają Jarek Lenart i Janek Kocurek, uczestnicy wyjazdu.

– Potrzebujemy takiego wypoczynku po trudach ostatniego roku, a Gruzja, leżaca na styku Europy i Azji, ze swoją bogatą historią i kulturą, jest z pewnością miejscem wartym odwiedzenia – dodaje Wojtek Brom.

– Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników, wszyscy przeszliśmy pełny cykl szczepień przeciwko koronawirusowi, wierzę, że Gruzja okaże się fantastycznym zakątkiem świata – podsumowuje dyrektor SP 2, Marek Reich.

Przypomnijmy, w ramach „ Kochanowskiego w Azji” świętochłowiccy uczniowie odwiedzili już Indie, Nepal, Wietnam, Indonezję, Malezję i Singapur. Tegorocznej wyprawie, po raz kolejny, honorowo patronuje Prezydent Miasta Świętochłowice – Daniel Beger. Przygotowania do wyjazdu i relację z podróży można na bieżąco śledzić na facebookowym fanpage`u „Kochanowski w Azji – Gruzja 2021”.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Hrabia

    Redaktorku słaby research, Kazbek a nie Kazbeg

  • Boomer

    Do nauki, a nie na wycieczkę, szczególnie teraz, gdy trąbią wszędzie jak to e-lekcje to edukacja niskich lotów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.