Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka porodówka po remoncie zyskała nowoczesne oblicze

 • Dodano: 2019-08-13 14:15

Nowy blok porodowy i specjalna strefa do kangurowania - świętochłowicka porodówka po gruntownym remoncie zyskała nowoczesne oblicze. Uroczyste otwarcie nastąpiło 13 sierpnia, a wstęgę przed wejściem na oddział porodowy przecięli jednocześnie prezydent Świętochłowic Daniel Beger oraz europoseł Grzegorz Tobiszowski.

Nowoczesne oblicze świętochłowickiej porodówki kosztowało ponad 3 miliony złotych

Projekt był bardzo ambitny - zakupiono sprzęt i wyposażenie dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Sali Cięć, Sali Porodowej i Oddziału Neonatologicznego. Pomieszczenia były modernizowane już od początku roku, a całkowita wartość inwestycji wynosiła 3 109 510 złotych, z czego dofinansowanie unijne to przeszło 2 mln 200 tysięcy złotych.

Lista zakupionego sprzętu jest długa: nowoczesne kardiotokografy z telemetrią i centrala monitorującą, inkubatory otwarte i zamknięte, inkubator do intensywnej opieki nad noworodkiem, systemy do naświetlania noworodków, kardiomonitory, pompy infuzyjne dwustrzykawkowe, defibrylatory, aparat do pomiaru gazometrii u noworodków, bilirubinometr bezinwazyjny, aparaty do znieczulania, nowy stół operacyjny, lampy operacyjne i zabiegowe, cieplarka stacjonarną do płynów infuzyjnych, a także komplet mebli medycznych.

Realizacja projektu znacznie wpłynie na poprawę komfortu pacjentek rodzących i niemowlaków. Jednocześnie nowoczesne wyposażenie pozwoli na bardzo dokładne monitorowanie stanu zdrowia tak kobiety ciężarnej i płodu oraz noworodków w krytycznym czasie zaraz po urodzeniu. To z kolei przełoży się na wczesne wykrywanie wszelkich problemów zdrowotnych oraz pomoże w zapobieganiu ich rozwijaniu się i w znacznej mierze zniweluje możliwość wystąpienia komplikacji – podkreśla Kinga Wieczorek, Prezes Zarządu ZOZ w Świętochłowicach.

Nowe oblicze oddziału ginekologiczno-położniczego to większy komfort mam i maluchów

Na pytanie, co zmieni się po remoncie, odpowiada Arkadiusz Kucharek, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego w Świętochłowicach:

Zmieni się wszystko - wejście na oddział generuje od razu pewne wrażenia - mamy poczucie bezpieczeństwa, komfortu, wysoki poziom estetyki. Stworzyliśmy specjalny trakt porodowy, sale wybudzeniowe itd. - to wszystko buduje dla pacjenta znakomite miejsce do porodu, do przebywania, do opieki zarówno przed porodem jaki po nim - mówił pan Arkadiusz Kucharek, ordynator świętochłowickiej porodówki.

Na otwarciu oddziału był obecny również prezydent Świętochłowic Daniel Beger:

Cieszę się, że świętochłowicki szpital wykonał kolejny krok w kierunku troski o swoich pacjentów. Przyjście na świat każdego dziecka to wielka chwila. Dlatego tak ważne jest to, by sprzęt i ludzie pomagający w narodzinach, stanowili gwarancję bezpieczeństwa i komfortu należnego temu cudowi. W Świętochłowicach tak właśnie się dzieje – mówi Daniel Beger, Prezydent Miasta.

W szpitalu pojawił się również specjalny fotel do tak zwanego "kangurowania" - pozwala on na bliski, bezpośredni kontakt ciała noworodka z ciałem matki lub ojca, co wzmacnia poczucie małego człowieka, a także zwiększa jego odporność na choroby.

Komentarze (13)    dodaj »

 • ..

  Najlepszy szpital, rewelacyjna opieka super atmosfera brawo dla was!! Pozdrowienia dla P. Izy

 • Sw

  Po co tam ten kłamca Tobiskrobi , oszukał górników

 • Andzia

  Super szpital rodziła tam 4 razy brawo dla was

 • leopold

  No to masz 2000+ i emeryturę porodową!!! Brawo!!! I pomyśl o kolejnej podwyżce!!!

 • Ciekawy

  A czemu ten szpital otwierał pan Tobiszowski?

 • Szczęśliwa mama

  Pielęgniarki super sympatyczne , mile rodziłam dwa razy polecam

 • Sylwia Jurowiec

  Taki personel to skarb buziak dla P.Martynki

 • Ema

  Na otwarcie mogli jeszcze odebrać poród ;)

 • Wkurzona

  Szkoda tylko że oddział ginekologiczny na którym obecnie się znajduje został potraktowany jak gorszy sort.

 • a.

  Może idzie ku dobremu, mnie stamtąd wywieźli kiedyś gdzie indziej, , bo stwierdzili ze do ratowania dzieci w 33 t.c. nie mają sprzętu. Choć było to w 2009

 • Joanna

  Ciaze w 33 tyg ciąży muszą być zakonczone w klinice tzn z wyższym stopniem referencyjnosci szpitala zrobili tak tylko dla bezpieczeństwa Pani dzieci pozdrawiam

 • mieszkaniec

  Wreszcie idą dobre czasy dla szpitala, na pewno jest to również spowodowane dobrą współpracą szpitala z władzami miasta. Brawo!

 • Mama

  Cudowny personel, cudowna atmosfera - tam tak było gdy rodziłam :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również