Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowicka porodówka po remoncie zyskała nowoczesne oblicze

 • Dodano: 2019-08-13 14:15

Nowy blok porodowy i specjalna strefa do kangurowania - świętochłowicka porodówka po gruntownym remoncie zyskała nowoczesne oblicze. Uroczyste otwarcie nastąpiło 13 sierpnia, a wstęgę przed wejściem na oddział porodowy przecięli jednocześnie prezydent Świętochłowic Daniel Beger oraz europoseł Grzegorz Tobiszowski.

Nowoczesne oblicze świętochłowickiej porodówki kosztowało ponad 3 miliony złotych

Projekt był bardzo ambitny - zakupiono sprzęt i wyposażenie dla Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Sali Cięć, Sali Porodowej i Oddziału Neonatologicznego. Pomieszczenia były modernizowane już od początku roku, a całkowita wartość inwestycji wynosiła 3 109 510 złotych, z czego dofinansowanie unijne to przeszło 2 mln 200 tysięcy złotych.

Lista zakupionego sprzętu jest długa: nowoczesne kardiotokografy z telemetrią i centrala monitorującą, inkubatory otwarte i zamknięte, inkubator do intensywnej opieki nad noworodkiem, systemy do naświetlania noworodków, kardiomonitory, pompy infuzyjne dwustrzykawkowe, defibrylatory, aparat do pomiaru gazometrii u noworodków, bilirubinometr bezinwazyjny, aparaty do znieczulania, nowy stół operacyjny, lampy operacyjne i zabiegowe, cieplarka stacjonarną do płynów infuzyjnych, a także komplet mebli medycznych.

Realizacja projektu znacznie wpłynie na poprawę komfortu pacjentek rodzących i niemowlaków. Jednocześnie nowoczesne wyposażenie pozwoli na bardzo dokładne monitorowanie stanu zdrowia tak kobiety ciężarnej i płodu oraz noworodków w krytycznym czasie zaraz po urodzeniu. To z kolei przełoży się na wczesne wykrywanie wszelkich problemów zdrowotnych oraz pomoże w zapobieganiu ich rozwijaniu się i w znacznej mierze zniweluje możliwość wystąpienia komplikacji – podkreśla Kinga Wieczorek, Prezes Zarządu ZOZ w Świętochłowicach.

Nowe oblicze oddziału ginekologiczno-położniczego to większy komfort mam i maluchów

Na pytanie, co zmieni się po remoncie, odpowiada Arkadiusz Kucharek, ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Powiatowego w Świętochłowicach:

Zmieni się wszystko - wejście na oddział generuje od razu pewne wrażenia - mamy poczucie bezpieczeństwa, komfortu, wysoki poziom estetyki. Stworzyliśmy specjalny trakt porodowy, sale wybudzeniowe itd. - to wszystko buduje dla pacjenta znakomite miejsce do porodu, do przebywania, do opieki zarówno przed porodem jaki po nim - mówił pan Arkadiusz Kucharek, ordynator świętochłowickiej porodówki.

Na otwarciu oddziału był obecny również prezydent Świętochłowic Daniel Beger:

Cieszę się, że świętochłowicki szpital wykonał kolejny krok w kierunku troski o swoich pacjentów. Przyjście na świat każdego dziecka to wielka chwila. Dlatego tak ważne jest to, by sprzęt i ludzie pomagający w narodzinach, stanowili gwarancję bezpieczeństwa i komfortu należnego temu cudowi. W Świętochłowicach tak właśnie się dzieje – mówi Daniel Beger, Prezydent Miasta.

W szpitalu pojawił się również specjalny fotel do tak zwanego "kangurowania" - pozwala on na bliski, bezpośredni kontakt ciała noworodka z ciałem matki lub ojca, co wzmacnia poczucie małego człowieka, a także zwiększa jego odporność na choroby.

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • ..

  Najlepszy szpital, rewelacyjna opieka super atmosfera brawo dla was!! Pozdrowienia dla P. Izy

 • Sw

  Po co tam ten kłamca Tobiskrobi , oszukał górników

 • Andzia

  Super szpital rodziła tam 4 razy brawo dla was

 • leopold

  No to masz 2000+ i emeryturę porodową!!! Brawo!!! I pomyśl o kolejnej podwyżce!!!

 • Ciekawy

  A czemu ten szpital otwierał pan Tobiszowski?

 • Szczęśliwa mama

  Pielęgniarki super sympatyczne , mile rodziłam dwa razy polecam

 • Sylwia Jurowiec

  Taki personel to skarb buziak dla P.Martynki

 • Ema

  Na otwarcie mogli jeszcze odebrać poród ;)

 • Wkurzona

  Szkoda tylko że oddział ginekologiczny na którym obecnie się znajduje został potraktowany jak gorszy sort.

 • a.

  Może idzie ku dobremu, mnie stamtąd wywieźli kiedyś gdzie indziej, , bo stwierdzili ze do ratowania dzieci w 33 t.c. nie mają sprzętu. Choć było to w 2009

 • Joanna

  Ciaze w 33 tyg ciąży muszą być zakonczone w klinice tzn z wyższym stopniem referencyjnosci szpitala zrobili tak tylko dla bezpieczeństwa Pani dzieci pozdrawiam

 • mieszkaniec

  Wreszcie idą dobre czasy dla szpitala, na pewno jest to również spowodowane dobrą współpracą szpitala z władzami miasta. Brawo!

 • Mama

  Cudowny personel, cudowna atmosfera - tam tak było gdy rodziłam :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.