Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowickie Dni Umiejętności Zawodowych

  • Dodano: 2018-11-19 08:30, aktualizacja: 2018-11-19 08:45

Zakończyły się Świętochłowickie Dni Umiejętności Zawodowych w ZSEU. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach zawodowych, spotkali się też z doradcami. W wykonywaniu czynności pomagali im starsi koledzy kształcący się na wybranych kierunkach.

Podczas 1,5 godzinnych warsztatów, poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń uczniowie poznawali wybrany zawód oraz wiążące się z nim umiejętności. Kształcenie odbywało się w sześciu zawodach.

Przyszli elektrycy w ramach ćwiczeń montowali proste układy elektryczne według przygotowanych rysunków technicznych (układ z dzwonkiem, układ jednobiegunowy z żarówką, układ jednobiegunowy z żarówką i dzwonkiem, układ wielobiegunowy). Młodzież zainteresowana informatyką składała roboty Lego Mindstorms według przykładowego schematu lub własnego pomysłu, a następnie programowała je tak, by dojechały do ściany i powróciły na linię startu.

Uczniowie którzy wybrali ekonomię rozegrali grę „Sezon na śliwki” i poznawali prawa rządzące gospodarką (popytu i podaży), a sprzedawcy w ramach ćwiczeń i symulacji wyznaczali ceny towarów, wprowadzali nowe produkty do kasy fiskalnej, metkowali, a na końcu symulowali sprzedaż (klient otrzymywał paragon na pamiątkę).

W ramach zajęć na magazyniera-logistyka oraz kierowcę mechanika uczniowie zapoznali się ze specyfiką spedycji i logistyki, poznali sposoby magazynowania i transportowania różnych towarów oraz zasady ustalania kosztów transportu. Zaś w pracowni fryzjerskiej młodzi ludzie wykonywali proste fryzury i makijaż artystyczny oraz poznawali tajniki pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Zajęcia w pracowniach zawodowych uzupełnione zostały warsztatami z doradcami zawodowymi z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych oraz Młodzieżowego Centrum Kariery w Świętochłowicach.

Pracownie elektryczna, informatyczna oraz sprzedawców, w których odbywały się warsztaty zostały wyposażone w sprzęt specjalistyczny zakupiony w ramach programu RPO.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Swietne przedsiewziecie. Czesciej takie dzialania. Nasze dzieci musza sobaczyc jak wyglada szkola i zawod w ktorym moga sie ksztalcic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również