Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiczanie pobiegli na przekór cukrzycy!

  • Dodano: 2024-01-29 13:00

W ramach 32. Finału WOŚP, w niedzielę, 28 stycznia, przy stawie Kalina odbył się bieg „Policz się z Cukrzycą”! Mimo niesprzyjającej pogody, frekwencja dopisała!

Wyjątkowy bieg

Biegacze wystartowali o godzinie 12:00 – ich zadaniem było przebiec 2 pełne kółka wokół stawu Kalina. Nie liczyło się tempo – jedni biegli truchtem, inni poruszali się szybkim marszem, a jeszcze inni pokonali trasę z kijkami Nordic Walking! W biegu uczestniczyli również czworonożni przyjaciele! Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Przyznawano również medale specjalne -  jeden otrzymała osoba, która jako pierwsza ukończyła bieg, kolejny najstarszy uczestnik biegu, a trzeci rodzina, która najliczniej wzięła udział w wydarzeniu.

W biegu wziął udział również prezydent miasta  Daniel Beger we własnej osobie.

- Szczególnie miło zobaczyć na trasie rodziny z dziećmi, a także seniorów. Wspólne dbanie o zdrowie to wielka rzecz – czytamy w mediach społecznościowych prezydenta.

Rekord w Świętochłowicach!

Miastu udało się pobić zeszłoroczny rekord dotyczący kwoty pieniędzy zebranej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świętochłowicki sztab ogłosił, że w mieście na ten moment udało się zebrać 88 023 złotych! Wolontariusze stanęli na wysokości zadania – dzięki wielu wydarzeniom, które miały miejsce wczoraj w mieście, udało się zebrać sporą kwotę, która zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również