Wiadomości z Świętochłowic

Świętochłowiczanie świętowali 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-05-13 12:15

Warsztaty fotograficzne, plener malarski, zabawy i animacje dla dzieci to tylko niektóre atrakcje, które czekały na mieszkańców Świętochłowic w ramach wydarzenia „Spotkajmy się na Kalinie”. Impreza odbyła się z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Za nami wydarzenie „Spotkajmy się na Kalinie”

W sobotę 11 maja nad stawem Kalina świętowano 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach przygotowało wydarzenie nazwane „Spotkajmy się na Kalinie”. Impreza była bezpłatna i trwała od godziny 11:00 do godziny 17:00 na terenach wokół stawu przy ul. Plebiscytowej, który na tę okazję został podzielony na specjalne strefy tematyczne, w których można było odwiedzić konkretne stanowiska lub wziąć udział w animacjach.

– Za nami wspólne świętowanie 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przez cały dzień nad Stawem Kalina, którego oczyszczenie możliwe było właśnie dzięki środkom unijnym, na wszystkich uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Dziękuję za Waszą liczną obecność - nawet pogoda nie zdołała pokrzyżować nam planów – przekazał Daniel Beger w mediach społecznościowych.

P

W ramach imprezy uczestnicy mogli między innymi wziąć udział w warsztatach fotograficznych, warsztatach malowania toreb, odwiedzić stoiska ekodoracy lub zoofizjoterapeuty dla czworonogów. Warte uwagi było także oprowadzanie historyczne po dawnych zakładach chemicznych działających w tym rejonie. Nie zabrakło również strefy chill&gastro, w której uczestnicy mogli zjeść różnego rodzaju smakołyki, czy napić się ciepłej kawy.

Na najmłodszych uczestników czekały z kolei warsztaty chemiczne, zabawy na świeżym powietrzu, takie jak przeciąganie liny, badminton, ping-pong czy szachy o imponujących rozmiarach oraz animacje ekologiczne prowadzone przez Roco i Colino.


Pomimo tego, że w sobotę pogoda nie do końca sprzyjała imprezie na świeżym powietrzu, wydarzenie cieszyło się niemałym zainteresowaniem. Zobaczcie w naszej galerii, jak bawili się uczestnicy!

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również