Wiadomości z Świętochłowic

Świętowali ostatki! Bal Karnawałowy niepełnosprawnych

  • Dodano: 2018-02-13 16:00, aktualizacja: 2018-02-13 17:36

To była fantastyczna zabawa z konkursami i nagrodami. W Restauracji Prowent ponad stu niepełnosprawnych spotkało się na corocznym Balu Karnawałowym.

Dziś ostatki! W Restauracji Prowent na Balu Karnawałowym bawili się niepełnosprawni podopieczni placówek Towarzystw Przyjaciół Dzieci. Na parkiecie można było spotkać Indian, marynarzy, klaunów i piękne księżniczki.

Idea naszego balu jest taka, aby osoby niepełnosprawne, z niepełnosprawnością intelektualną, mogły wyjść "do ludzi" i wziąć udział w prawdziwym balu w prawdziwej restauracji. Nie zamykamy się w czterech ścianach, ale na bardzo wysokim poziomie świętujemy karnawał - mówi Artur Libor, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Świętochłowicach, współgospodarz wtorkowego balu.

Zabawa jest organizowana co roku już od 10 lat. 

I są tu dziś osoby, które wzięły udział w pierwszym naszym balu. Najważniejsze jest to, że dajemy powód do radości i uśmiechu. Równocześnie te osoby uczą nas pokory, pogody ducha, motywują do działania. Jak mówią terapeuci, zaraz po zakończeniu jednego balu, już myślą o następnym. I dopóki my będziemy istnieć, te bale będziemy organizować - mówi Antoni Jojko, szef firmy Prowent, organizator imprezy.

W Świętochłowicach spotkali się podopieczni czterech placówek  m.in. z Ogorzelnika i z Sosnowca. Wspólnie tańczono w parach i większych grupkach, nie zabrakło chętnych do „pociągu”, wspólnie odtańczono też makarenę. Wybrano również Króla i Królową Balu.

A jak Wy świętowaliście śledzika?

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ktoś

    Restauracja Prowent najlepsza w mieście.Piękny personel, rewelacyjny kucharz i wspaniali właściciele.Ludzie z sercem !!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również