Wiadomości z Świętochłowic

Szczęśliwy finał poszukiwań 13-latki i 59-latka

  • Dodano: 2022-08-18 08:30, aktualizacja: 2022-08-18 08:43

W ciągu jednej doby policjanci ze Świętochłowic otrzymali aż dwa zgłoszenia o zaginięciu - pierwsze dotyczące 59-latka, drugie nieletniej dziewczyny. Dzięki szybko podjętym poszukiwaniom, w obu przypadkach wszystko zakończyło się szczęśliwie. Nastolatka została odnaleziona przez dzielnicowych w jednym z budynków na terenie miasta, a na 59-latka kryminalni natrafili w zalesionym terenie w dzielnicy Chropaczów.

59-latek chciał targnąć się na własne życie

Świętochłowiccy policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadzili poszukiwania za zaginionym 59-letnim mieszkańcem miasta. Mężczyzna miał poinformować swoją żonę, że chce zakończyć swoje życie, a następnie zerwał kontakt. Kobieta miała obawy, że mężczyzna może targnąć się na swoje życie. Jego rysopis przekazano wszystkim patrolom oraz innym jednostkom z naszego województwa. Akcję poszukiwawczą zakończono niespełna 2 godziny później.

Policjanci odnaleźli mężczyznę na terenie zalesionym w dzielnicy Chropaczów. Na szczęście okazało się, że nic mu się nie stało. Był bardzo osłabiony i leżał w zaroślach. W związku z tym, obecna na miejscu załoga pogotowia ratunkowego przetransportowała świętochłowiczanina do szpitala, celem wykonania niezbędnych badań. Jego życiu nic już nie zagraża.

Nastolatka nie wróciła na noc do domu

Tego samego dnia w nocy do świętochłowickiej komendy zgłosił się ojciec 13-letniej dziewczyny, zawiadamiając o jej zaginięciu. Nieletnia nie wróciła na noc do domu. Od chwili przyjęcia zawiadomienia, kryminalni rozpoczęli natychmiastowe działania mające pomóc w ustaleniu, gdzie może przebywać zaginiona. Wszyscy sprawdzali najpierw najbliższą okolicę miejsca zamieszkania, a następnie pobliski teren.

Policjanci kontrolowali miejsca, gdzie mogła przebywać zaginiona 13-latka. Do poszukiwań przyłączyli się miejscowi dzielnicowi, którzy uzyskali informację o prawdopodobnym miejscu pobytu zaginionej. Niezwłocznie postanowili sprawdzić ten trop. Ostatecznie rano odnaleźli dziewczynę w jednym z budynków na terenie Świętochłowic. Tłumaczyła się, że chciała pobyć poza domem ze znajomymi, nie zwracając przy tym uwagi na to, że jej najbliżsi mogą się martwić. Nastolatka trafiła pod opiekę rodziców.

Działania policjantów w trakcie poszukiwań osób zaginionych muszą być szybkie i skuteczne

Od prawidłowo przeprowadzonych działań zależy przecież ludzkie zdrowie, a nawet życie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku poszukiwań dzieci, osób starszych, czy osób schorowanych, kiedy zdrowie i życie jest szczególnie zagrożone. W takich sytuacjach często podnoszony jest alarm dla całej jednostki Policji, tak, aby poszukiwania szybko pozwoliły doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również