Wiadomości z Świętochłowic

Szermiercze atrakcje w SP nr 2 w Świętochłowicach

  • Dodano: 2021-09-22 06:15, aktualizacja: 2021-09-22 06:24

W świętochłowickiej Szkole Podstawowej nr 2 nadchodzący tydzień upłynie pod znakiem sportu. W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu na uczniów codziennie czekać będą sportowe niespodzianki.

W poniedziałek, uczniowie klas trzecich uczestniczyli w warsztatach szermierczych, które przeprowadziła asystentka trenera kadry narodowej w szpadzie kobiet - Natalia Markowska, wraz z zawodniczkami Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Uczniowie uważnie słuchali, na czym polega szermierka i jakie konkurencje obejmuje

Mogli także obejrzeć i potrzymać szpady. Największym zainteresowaniem cieszyły się jednak pojedynki, które mogli stoczyć, wykorzystując specjalny sprzęt dla najmłodszych.

Dzieci były bardzo zainteresowane i zaangażowane – pochwaliła trzecioklasistów pani trener Markowska.

W tym samym czasie uczniowie klas sportowych 4as i 5as uczestniczyli w spotkaniu z Martyną Swatowską, reprezentantką Polski w szpadzie kobiet, zawodniczką kadry olimpijskiej. Pani Martyna opowiedziała uczniom, jak wygląda życie profesjonalnego sportowca, jak smakuje sportowy sukces na najwyższym poziomie i który z medali jest dla niej najważniejszy –  złoty medal wywalczony na Mistrzostwach Europy.

Młodzi siatkarze dowiedzieli się, że pani Martyna trenuje aż dwa razy dziennie, a dzięki szermierce zwiedziła prawie cały świat.

Warto uprawiać sport, ale pamiętajcie, że droga do sukcesu jest długa i bardzo trudna – podkreślała pani Martyna.

Na koniec każdy otrzymał pamiątkowy gadżet od sponsora pani Martyny, firmy Orlen, a także autograf.

Spotkanie bardzo mi się podobało, fajnie, że mogliśmy obejrzeć i dotknąć sprzętu szermierczego, opowieści pani Martyny także były bardzo ciekawe – relacjonował Marek Wilczek, uczeń klasy czwartej.

Kolejne sportowe atrakcje już wkrótce!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również