Wiadomości z Świętochłowic

Szkolenie strzeleckie świętochłowickich mundurowych

  • Dodano: 2023-03-10 06:15, aktualizacja: 2023-03-10 07:14

Policjanci ze Świętochłowic doskonalili technikę strzelania pod czujnym okiem instruktora. Codzienna służba wymaga od nich umiejętności sprawnego posługiwania się bronią.

Stróże prawa regularnie przechodzą treningi i szkolenia strzeleckie oraz rozmaite inne szkolenia, by dobrze wykonywać swoje obowiązki służbowe i móc jak najskuteczniej reagować na zagrożenia.

Policjanci ze świętochłowickiej komendy uczestniczyli w ćwiczeniach strzeleckich

Policjanci ze świętochłowickiej komendy regularnie uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach strzeleckich, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności oraz technikę strzelania. Wszystko po to, aby wzorowo wykonywać swoje obowiązki służbowe i jak najskuteczniej reagować na zagrożenia. Stróże prawa właśnie rozpoczęli kolejny cykl treningów. Szkolenie strzeleckie musi zaliczyć każdy mundurowy. W trakcie ćwiczeń realizują elementy strzelań statycznych i dynamicznych, gdyż codzienna służba wymaga od nich umiejętności sprawnego posługiwania się bronią.

Mundurowi szlifują swoje umiejętności w obchodzeniu się z bronią palną, pod czujnym okiem instruktora wyszkolenia strzeleckiego. Podczas zajęć korzystają z broni osobistej, którą pobierają do służby. Przed strzelaniem odbywa się część teoretyczna, w której trakcie instruktor omawia między innymi zasady obowiązujące na strzelnicy. Część praktyczna treningu odzwierciedlała realne sytuacje, w których mogą się znaleźć mundurowi. Policjanci podczas ćwiczeń muszą się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością podczas oddawania strzałów z broni krótkiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również