Wiadomości z Świętochłowic

Szkolenie strzeleckie świętochłowickich mundurowych

  • Dodano: 2023-09-01 10:00

Policjanci ze Świętochłowic doskonalili technikę strzelania pod czujnym okiem instruktora. Codzienna służba wymaga od nich umiejętności sprawnego posługiwania się bronią. Stróże prawa regularnie przechodzą treningi i szkolenia strzeleckie oraz rozmaite inne szkolenia, by dobrze wykonywać swoje obowiązki służbowe i móc jak najskuteczniej reagować na zagrożenia.

Szkolenie strzeleckie świętochłowickich mundurowych

Policjanci ze świętochłowickiej komendy regularnie uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach strzeleckich, podczas których doskonalą zarówno swoją wiedzę, jak i umiejętności oraz technikę strzelania. Wszystko po to, aby wzorowo wykonywać swoje obowiązki służbowe i jak najskuteczniej reagować na zagrożenia. Stróże prawa właśnie rozpoczęli kolejny cykl treningów. Szkolenie strzeleckie musi zaliczyć każdy mundurowy. W trakcie ćwiczeń realizują elementy strzelań statycznych i dynamicznych, gdyż codzienna służba wymaga od nich umiejętności sprawnego posługiwania się bronią.

Mundurowi szlifują swoje umiejętności w obchodzeniu się z bronią palną, pod czujnym okiem instruktora wyszkolenia strzeleckiego. Podczas zajęć na strzelnicy terenowej trenują posługiwanie się strzelbą gładkolufową, karabinem serii AK oraz pistoletem maszynowym serii PM. Przed strzelaniem odbywa się część teoretyczna, w której trakcie instruktor omawia między innymi zasady obowiązujące na strzelnicy. Część praktyczna treningu odzwierciedlała realne sytuacje, w których mogą się znaleźć mundurowi. Policjanci podczas ćwiczeń muszą się wykazać szybkością, opanowaniem i celnością podczas oddawania strzałów z różnych rodzajów broni.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Jo się tylko pytom

    A będą strzelać z głośnika.

  • Freddiego

    Szkolenie prowadzi Franc Bauer.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również