Wiadomości z Świętochłowic

Szóstoklasiści z wizytą w BWA

  • Dodano: 2022-12-08 06:00, aktualizacja: 2022-12-08 06:06

Uczniowie klasy szóstej ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w warsztatach w katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA.

Jest to najstarsza w kraju galeria, prezentująca dzieła sztuki współczesnej

Młodzi świętochłowiczanie najpierw zapoznali się z wystawą  „Przestrzenie referencyjne”, niemieckiego artysty Mischy Kuballa, który w swoich instalacjach wykorzystuje w różny sposób światło. W drugiej części wizyty młodzi ludzie tworzyli własne prace.

Zostaliśmy podzieleni na grupy i naszym zadaniem było przedstawienie konkretnego pojęcia, jak na przykład złości, hałasu czy dialogu, w abstrakcyjny sposób – tłumaczyła Laura Kosno. Mieliśmy wyobrazić sobie, jakie emocje czy uczucia towarzyszą myśleniu o tych rzeczach, i spróbować je wyrazić, to było bardzo ciekawe i kreatywne – dodał Krzyś Pasternak.

Uczniowie korzystali z przeróżnych materiałów, tworząc bardzo interesujące i trafione prace, które na koniec omawiano. To było pierwsze spotkanie młodych ludzi ze sztuką współczesną, które pokazało, że ten rodzaj sztuki wcale nie musi być trudny i niezrozumiały.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również