Wiadomości z Świętochłowic

"Tak - to były mocne i męskie słowa" - T. Grudniok komentuje swoje wcześniejsze wypowiedzi

 • Dodano: 2019-11-19 10:30

Wiceprzewodniczący Tomasz Grudniok odniósł się wczoraj do swoich wypowiedzi z ubiegłego tygodnia, w których byłego prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego nazwał ciu*** i frajerem. "Tak - to były mocne i męskie słowa" - mówi radny.

W ubiegłym tygodniu w mediach społecznościowych głośnym echem odbiły się słowa wiceprzewodniczącego rady miasta Tomasza Grudnioka, który w niewybrednych słowach wypowiadał się o byłym prezydencie miasta Dawidzie Kostempskim. Zachowanie radnego wzbudziło skrajne emocje wśród internautów - jedni nie szczędzili słów potępienia, inni przyklaskiwali i dolewali oliwy do ognia. Ostatecznie Dawid Kostempski uznał słowa radnego za obraźliwe i zadeklarował, że sprawę odda do sądu.

Kto przy czytaniu się poczuł urażony to niech przyjmie moje przeprosiny - pisze w oświadczeniu Tomasz Grudniok

Po kilku dniach Tomasz Grudniok na sowim profilu w serwisie Facebook odniósł się do sytuacji z ubiegłego tygodnia i do fali krytyki, jaka na niego spadłą.

Tak - to były mocne i męskie słowa. Kto przy czytaniu się poczuł urażony to niech przyjmie moje przeprosiny, znacie mnie i wiecie, że mówię jak jest prosto z mostu! Pan Kostempski chce iść do sądu, to niech idzie. Chce pokazać, że jest obrażony, to ja mu pomogę i pokaże ilu ludzi on i jego znajomi już poobrażali. Ja się nie boję i jestem przygotowany.

Radny tłumaczy, dlaczego użył takich, a nie innych słów w odniesieniu do byłego prezydenta Świętochłowic:

Frajer to nie jest to słowo wulgarne a jak się ktoś z tego powodu obraża to jego, a nie mój problem! Słowo padło w odniesieniu politycznym a nie prywatnym. Jestem radnym Platformy Obywatelskiej i mam prawo obwiniać go, że prawie doprowadził do upadku PO w Świonach i cały czas tu mąci a nawet nie mieszka w tym mieście! - tłumaczy Tomasz Grudniok - Jeszcze jedno - ciul to potoczne śląskie słowo. Jak ktoś tego nie rozumie to co robi na śląsku?! - dodaje.

W dalszej części oświadczenia radny tłumaczy, dlaczego w taki a nie inny sposób pisze o byłym prezydencie Świętochłowic:

Przypomnę jego zasługi dla PO bo to właśnie jest czyste polityczne frajerstwo i stąd wzięło się te słowo:

 1. za mało mu było wpływu w mieście to zachciało mu się całego regionu i przegrał z Saługą jak dziecko, a z nas zrobił pośmiewisko!
 2. przegrał wybory na prezydenta miasta bo wszystkich lekceważył i myślał, że jest najlepszy i nikt mu nic nie może zrobić! nam radnym w ogóle nic nie powiedział o tragicznej sytuacji miasta!
 3. stracił stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej bo nie potrafi współpracować z innymi! myślał, że dalej będzie sam rządził i wszystkich ustawiał!
 4. Rada Miejska wygasza mu mandat radnego bo on nie mieszka w Świętochłowicach!
 5. wyrzucili go z Platformy Obywatelskiej za działania przeciwko swojej partii.

Wszystko co Platforma straciła w Świętochłowicach to straciła właśnie przez niego. Dalej nie potrafi się pogodzić z tym, że przegrał wszystko i dlatego w mieście ciągle jest wojna! Chcemy w końcu spokoju i w Radzie i w Mieście. I lokalna Platforma nie chce mieć z panem Kostempskim nic wspólnego!!!

Pełne oświadczenie Tomasz Grudniok opublikował na swoim profilu facebookowym:

 

Zobacz także

Komentarze (39)    dodaj komentarz »

 • Karol

  WROBELKI CWIERKAJA ZE DELFIN BEDZIE SIEDZIAL - SPORO KWITOW JEST

 • informator

  Cóż, mecenas p.Kostempskiego już strasznie zarobiony jest, a tu jeszcze wizja kolejnych spraw. Kancelaria rozkwitnie... do czasu zubożenia klienta.

 • Jacek

  W Czar par mu nie wyszło teraz tu miesza co za gość Masakra

 • janusz

  Jednak radny nie powinien używać takich słów. To prymitywne. Bardziej zdumiewa mnie poparcie jakiego na fb udzielili mu Szalecki i Łataś. Tego pierwszego ceniłem kiedyś, ale widzę, że to klakier i karierowicz. Ten drugi - szkoda słów, to kompromitacja.

 • Grażyna

  Bo ludzie z tych kręgów trzymają się razem i krzywdy sobie nie zrobią,każdy z nich ma coś za uszami. A naczelny udaje głupka że o niczym nic nie wie bo to przecież są jego trolle. Mącą na okrągło. Już dawno powinien się tym zająć prokurator.

 • krist

  mam pytanie dlaczego Kostempski jeszcze nie jest w pierdlu?

 • wiola

  bo nie ma kto zrobic doniesienia gdyż wszyscy radni co mu robili laskę POwinni z nim odPOwiadać a le świętochłowickie depy czyli mieszkańcy na nich znowu głosowali- zwykłe prymitywne ryle

 • pilot

  Niedługo !

 • Helen

  Z facjaty prostak sie wyłania więc czego się spodziewać...

 • Anka z zaścianka

  Panie Grudniok i niech Pan już nie zamieszcza swoich "sweetfoci" bo kojarzy mi się Pan z Forrestem Gamp'em :)

 • maks

  A mnie z Misiem Fazzi

 • Przychadzacz

  A n ie z Quasimodo ?

 • Karlus

  Gdyby głosowania na sesji były tajne, nie z urną ale tak jak teraz "ze sprzętem ale bez nazwisk " to przynajmniej trzech radnych z obozu burgera głosowałoby zgodnie z sumieniem a nie w podzięce za synekury. Ale prawo jest jakie jest :(

 • Jorg

  Prezydent naszego miasta nazywa się Berger. Trochę szacunku.

 • Xxx

  Jesteś pewien?

 • wiola

  POmijając to jakim klakierem jest Grodniok to muszę przyznać POwiedział prawdę o delfinie......mam pytanie 100ml długu dlaczego ten gościu jeszcze nie siedzi wraz z radnymi którzy mu na to POzwolili ...a wy świetochłowickie barany na tych samych radnych głosowaliście czyli te słowa wam sie też nalezą

 • Zdegustowany

  Krety są wszędzie, krety są wszędzie, ciekawy jestem czy DK płaci kretą za kręcenie. Wstyd opamiętaj się Krecie bo nazwiska kretów polecą.

 • Anka z zaścianka

  " a za czasów pana Kostempskiego nie wiadomo było nic, tylko mydlił nam oczy"Panie Grudniok! Proszę nie mydlić oczu mieszkańcom, że nie wiedzieliście nic o stanie finansów miasta."Nudle na kark to może Pan wieszać swojej mamie". Wiedzieliście i to bardzo dobrze co w trawie piszczy , tylko chcieliście ugrać jak zawsze coś dla siebie. Kto przez 4 lata podnosił łapki w górę za pomysłami byłego Prezydenta. Mam jedną głowę i ją dam, że tak samo będziecie robić teraz nie oglądając się na dobro mieszkańców. Dla was "dobro wspólne" jest pojęciem abstrakcyjnym. Gdyby cała Rada grała do jednej bramki Świętochłowice wyglądałyby zupełnie inaczej. A na koniec - gdyby to ode mnie zależało to zabroniłabym wam wszystkim, od prezydenta poczynając, prowadzenia polityki w mediach społecznościowych - od tego macie inne instrumenty.

 • Miś Uszatek

  Wiele emocji w komentarzach, tymczasem Grudniok i Kostempski grali w jednej drużynie, wiele wiedzą o sobie oraz o tym, co działo się w mieście oficjalnie i mniej oficjalnie. Kostempski ma w Świętochłowicach wielu sympatyków, ale jeżeli chce iść do sądu, to musi brać pod uwagę, że mogą zostać wyciągnięte na światło dzienne sprawy, do których nikt nie powinien mieć dostępu, a wówczas ci sprzyjający byłemu prezydentowi mogą się od niego bezpowrotnie odwrócić. Pytanie brzmi: czy obecne wpisy nie stanowią wyłącznie prowokacji?

 • miejscowy totals

  Sprawa jest prosta-gdyby był kulturalny nazywał by się GRUDNIAK-a zwykłe chamidło nazywać musi się Grudniok.A karierę PiSowca Łatasia pamięta CHROPACZÓW doskonale. Ten to wie z której strony chlebuś tłusto posmarowany.Stary wyjadacz.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.