Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Tegoroczna Industriada na dwóch świętochłowickich obiektach

  • Dodano: 2019-05-14 08:15, aktualizacja: 2019-05-14 08:26

Tegoroczna 10. już Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki woj. śląskiego, potrwa trzy dni – od 7 do 9 czerwca. Do Wież KWK Polska w tym roku dołączy także Muzeum Powstań Śląskich.

Industriada to koordynowana przez samorząd województwa coroczna impreza, promująca przemysłowe dziedzictwo regionu. W programie, poza możliwością zwiedzania zwykle niedostępnych miejsc, będą także koncerty, wystawy, zawody, gry, konkursy i prezentacje. Główna część tegorocznej Industriady odbędzie się 8 czerwca.

Samą Industriadę poprzedzi kolejny raz „Rozruch maszyn”, czyli cykl wydarzeń przygotowywanych w wybranych obiektach Szlaku Zabytków Techniki m.in. w Bielsku-Białej (Stara Fabryka), Bytomiu (EC Szombierki), Częstochowie (Muzeum Historii Kolei), Pszczynie (Muzeum Prasy Śląskiej), Katowicach (Szyb Wilson) i Cieszynie (Browar Zamkowy). Szczegóły programu tegorocznego święta oraz wydarzeń poprzedzających i towarzyszących zostaną zaprezentowane za niecałe dwa tygodnie, 23 maja.

Tegoroczna Industriada odbędzie się w 44 lokalizacjach w 27 miejscowościach województwa śląskiego, w tym w 3 obiektach zaprzyjaźnionych: Stacji Biblioteka w Rudzie Śląskiej, Śluzie Rudziniec na Kanale Gliwickim oraz na terenie osiedla patronackiego Huty Silesia w Rybniku. Do obchodów dołączy także 7 obiektów pałacowych, które przyjmą gości podczas „Niedzieli u przemysłowca”, a są nimi: Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie, Pałac w Nakle Śląskim, Zespół Pałacowo-Parkowy w Pławniowicach, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, Pałac Schoena w Sosnowcu, Pałac Kawalera w Świerklańcu oraz Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.