Wiadomości z Świętochłowic

To był udany weekend dla piłkarskich drużyn rodem ze Świętochłowic

• Dodano: 2021-11-08 07:15, aktualizacja: 2021-11-07 23:47

Świętochłowiccy piłkarze mają co świętować. W sobotę, 6 listopada, MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice wygrał 4:1, a ŚKS Naprzód Lipiny pokonały chorzowskie Wyzwolenie 2:1.

2 drużyny piłkarskie odniosły zwycięstwa w weekendowych meczach

To był weekend sportowych wrażeń. W sobotę rozegrano 14 kolejkę czwartej ligi gr. śląska I. Na murawie spotkały się drużyny KS Unia Dąbrowa Górnicza i MKS Śląsk DEMARKO Świętochłowice. Świętochłowiccy piłkarze rozgromili rywali z Zagłębia, wygrywając 4:1. I to na wyjeździe, bowiem mecz rozegrano w Dąbrowie.

Świętochłowiczanie zagrali w składzie: Strąk, Barteczko, Słota, Matusiak (Nawrocki), Koniarek, Żyłka, Dymowski (Lesik), Ściętek, Szulc, Rudek (Henisz), Swikszcz (Kaiser). Na ławce rezerwowych zasiadali z kolei: Wasiak, Wawrzyniak, Lesik, Kaiser, Henisz, Kokot i Nawrocki.

Bramki strzelili: Kamil Swikszcz, Daniel Koniarek, Dawid Henisz i Mateusz Kaiser, walnie przyczyniając się do sukcesu drużyny.

Mecz rozegrał także ŚKS Naprzód Lipiny z chorzowskim Wyzwoleniem. Nasz klub triumfował, wygrywając 2:0! Emocje towarzyszyły piłkarzom i kibicom do ostatnich minut, ponieważ bramki wpadły w ostatnich 10 minutach.