Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

To już pewne! Daniel Beger wygrywa z Dawidem Kostempskim!

 • Dodano: 2018-11-05 06:30, aktualizacja: 2018-11-05 06:51

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała już ostateczne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta Świętochłowic – urząd ten przez 5 lat będzie sprawować Daniel Beger!

Między kandydatami, od początku kampanii wyborczej, panowała zacięta rywalizacja. Tak było do końca. Do momentu podania przez PKW ostatecznych wyników nikt nie był pewny, który z kandydatów będzie sprawował funkcję prezydenta Świętochłowic, przez następne 5 lat. Po zliczeniu wszystkich głosów okazało się, że z przewagą jedynie 122 głosów, wygrał Daniel Beger.

W drugiej turze łącznie z wszystkich obwodów na Daniela Begera zagłosowały 8 823 osoby, co stanowi 50,35%, z kolei na Dawida Kostempskiego oddano 8 701 głosów, czyli 49,65%.

Wczoraj w Świętochłowicach do urn poszło 46,28% osób uprawnionych do głosowania. W województwie śląskim frekwencja wyniosła 44,49%, a w całym kraju 48,83%.

Komentarze (396)    dodaj komentarz »

 • Wyborca

  NARESZCIE WON Z TĄ RODZINĄ KOSTEMPSKIECH ETATOWE PASOŻYTY RAUS

 • Anka

  Jo teraz czkom aż Lipiny bydom świecić pięknem dzięki panu Danielowi :)

 • mieszkaniec

  A tak przy okazji rozdawania cukierków wyborczych Pan Nowy Prezydent pytał kolegę Z.N gdzie jest ulica Bytomska.ŻENADA

 • Świętochłowiczanka od pokoleń

  Tylko my w ogóle nie znamy,kto to jest,skąd przybył,gdzie mieszka,co robi,czy jest Ślązakiem.Naraz jak królik został wyciągnięty z rękawa,luzie go nie znają a mimo to wygrał.Tzn ludzie głosowali w ciemno.Oby coś zdziałał dla dobra miasta.Tylko skąd weżmie pieniądze,bo kasa pusta ,nie ma przemysłu,bieda a jako miasto jesteśmy najbiedniejsi w całym województwie.

  • Świętochłowiczanka od pokoleń
   2018-11-11 18:06
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • gość

  wiesz ile osób głosowało na stana tymińskiego? mnie zniesmaczył tym , że startował do rady on i jego żona - każde z innej dzielnicy! żenada!

 • Waran

  Panie Prezydencie D. Beger czekamy na bardzo szybkie reakcje,wyjaśnienia i działania. Miasto tonie w długach i nie stać nas na utrzymywanie osób od rozdawania POlitycznych baloników, lizaków patrz "pani od żużla" Wyjaśnić dalszy brak oświadczenia majątkowego radnego Łatasia i w jakich okolicznościach powołano Naczelnik Kancelarii Rady, czy był konkurs ?

 • Realista

  Leopold ,ty nie Wiesz jak to jest z mieszkaniem D.K. Jak oferowałeś mu swoje usługi, to powinineś wiedzieć wszystko o potencjalnym pracodawcy????!!!!

 • sąsiadka z polnej

  DK podnajmuje mieszkanie , jest tam zameldowany przez właściciela mieszkania , i korzysta z niego jak potrzebuje - tak zeznawał w sądzie. I tak mówił właściciel mieszkania w aktualnościach TVP Katowice. Szanowny Realisto , pracując sumiennie dla klienta współpraca zawsze opiera się na zaufaniu , przeciwnie kończy się w sądzie. DK podpisał protokół odbioru usług, twierdzi jednak, że nie będzie płacił za roboty dodatkowe, ponieważ ich nie było co stoi w sprzeczności ze stanem faktycznym a kosztorysem ofertowym. W spawie adresu zamieszkania też kluczy , co innego pisał w SMS co innego jego mecenas, co innego mówił w sądzie. Komedia , raczej żenada ... Podobno ma na karku kolejne rozprawy. Czy ktoś ma informacje czy mecenas Wtorek pracował w kancelarii świadczącej usługi dla UM ?

 • leopold

  Do admiratorów jaśnie nam upadłego mam pytania, bo zapewne chwaląc jego zasługi więcej wiedzą . Pytania dotyczą tylko mieszkania Obywatela Dawida .K. w naszym mieście. Że to lipa wyszło przy okazji stolarza co za darmo robić nie chciał. Ale po kolei:Mieszkanie jest w zasobach spółdzielni czy MPGL ?Mieszkanie zostało wynajęte czy kupione.Jeżeli wynajęte to od osoby fizycznej czy MPGL?Jeżeli od MPGL to na jakiej podstawie - przyznane poza kolejnością, czy Daniel .K składając wniosek był bezdomny i czy osiągane dochody kwalifikowały go do ubiegania się o lokal komunalny.Jeżeli kupione to w przetargu czy z wolnej ręki??A może to jest mieszkanie komunalne przyznane jako służbowe? W takim razie kto opłacał czynsz wynajmujący czy pracodawca czyli UM?

 • Internet

  Poszukaj w "internetach". Było o tym pisane.

 • Hybryda

  Wydawać by się mogło, że faktycznie większość radnych jest "od zawsze" tylko ktoś ich cały czas wybiera. Większość wyborców oddaje głos " a bo znane nazwisko, twarz, bo już głosował na niego 5 lat temu". Niestety mało kto zainteresuje się co dany kandydat ma do zaoferowania lub co zrobił w poprzedniej kadencji.

 • Motorniczy7

  Zacofany lud.Jako pracownik TŚ prowadząc linię 7 widzę tą inteligencję,łudzi przerasta zakup biletu(jeśli w ogóle do tego dochodzi bo prawie wszyscy jadą bez biletów ) czy też odczytywane opisu kierunku jazdy.

 • leopold

  Facet dlaczego tak się poświęcasz i cierpisz??? Jak masz do czynienia z takim ciemnym ludem jadąc swoja zimką omijaj to miasto złych ludzi!! Masz korbę to masz władzę!!! My tu sobie gadu gadu a tu nam motorniczy wyrósł na giganta intelektualnego. Qfa ale się porobiło!!!

 • D.

  Żeby motorniczy był od ciebie mądrzejszy. Oj słabo...

 • Renilka

  Poprzedni Prezydent zrobił dużo dla miasta mimo,ze szpital był zadłuzony po uszy został oddłuzony.Ciekawe jak następca będzie Świonami rządził Aby wszystko nie poszło na marne i na straty

 • Elo

  Szpital oddłużył za to całe miasto zadłużył, więc co to za logika.

 • Koreańczyk

  Jak wieść niesie,to każdy Prezydent po kolei doprowadza Świony do upadku,kradnie,zadłuża,uprawia korupcję i kończy na śmietniku historii.Może wogole taki gość jest nie potrzebny??Niech zostaną sami Radni ,z których wiekszosc jest tam dożywotnio chyba?!Mam nadzieję ,że po skonczeniu ŕządów pana Begera jego ludzie odejdą razem z nim(panie Zbyszku)i wiecej nie pokażą w UM.

 • Szaman

  To chyba jakaś klątwa. Nie wiem czy którykolwiek z Ex. Prez. tego miasta od 1990 r. mieszka nadal w Świonach (nie wiem jak tam obecnie E.M. - czy przypadkiem nie ma "specjalnego" miejsca zamieszkania w związku ze sprawą którą miał). "Śmietnik historii" to delikatnie powiedziane. Prezydentura w Świętochłowicach kończyła się w wielu przypadkach nie najlepiej (w wielu obszarach - od zawodowych po osobiste). Zobaczymy jak D.K. po zbliżającym się wygaśnięciu mandatu będzie odporny na tę "klątwę", a D.B. pozostaje tylko życzyć aby rządził jak najdłużej.

 • Jankk

  DK nadal zachęca do głosowania na niego 4 listopada - na plakatach, w internecie czy wszechobecnych, nieco sfatygowanych "expresach". Czyzby liczył jeszcze na uzyskanie tych 122 brakujących głosów ?

 • blondyn

  Jo to bych zatrunioł tego Leopolda, bo łon taki mondry i na wszystkim sie zno i normalnie żol patrzeć jak sie chop marnuje.Pon Prezydent weź go do robot y ,łon Ci pomoze ,co by świony boły gryfne a ludzie bogate...No i Kalina cysto

12345

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.