Wiadomości z Świętochłowic

Tragedia w Kopalni Murcki – Staszic. Wśród poszkodowanych są górnicy ze Świętochłowic

 • Dodano: 2019-07-04 12:00

1 lipca tuż po godz. 14.00 w kopalni Murcki-Staszic należącej do Polskiej Grupy Górniczej, na pokładzie 510, doszło do silnego wstrząsu o magnitudzie 2,66 w skali Richtera. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło trzech górników, którzy pracowali przy drążeniu podziemnego chodnika, a sześciu zostało rannych. Byli wśród nich górnicy ze Świętochłowic.


Trzej górnicy sami wyjechali na powierzchnię, natomiast pozostali wydostali się dzięki pomocy kolegów i ratowników. Obecnie przebywają w szpitalu. Wśród poszkodowanych w wypadku uczestniczyło trzech górników ze Świętochłowic. Jeden z nich, niestety, zmarł. Dwóch przebywa w szpitalu w Katowicach. 


- Odwiedziłem dziś Pana Tomka, który opowiedział mi o tragedii. On sam trzyma się dzielnie, niewątpliwie również dlatego, że na dniach zostanie ojcem, czego mu serdecznie gratuluję. Niestety, potwierdziła się też smutna informacja, że jeden z górników, naszych mieszkańców, zmarł w wyniku doznanych obrażeń. Niech Bóg ma go w swojej opiece – napisał na swoim facebookowym profilu prezydent Daniel Beger.

Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, wdowy po górnikach wraz z rodzinami otrzymają renty specjalne. 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Valent

  Artykuł straszna lipa miasto z tradycjami górniczymi niech nie skąpi pieniędzy na poprawki tekstu przez osobę z branży górniczej.

 • York

  Wydawca portalu niech zmieni sobie zdjęcie z czołówki artykułu, które przedstawia Mucki-Staszic, rejon 'Boże Dary", zamknięty zresztą od paru lat.Zmarłego tragicznie górnika niech Bóg ma go u siebie.

 • zefel

  Po co w artykule wstawka z fb Begera skoro ten sam tekst został juz napisany w artykule. Nie liczy się ilość tekstu tylko jakość. Jestem jeszcze ciekaw czy pan prezydent odwiedził także pozostałych poszkodowanych górników.

 • Kwl

  Kizi trzymaj się!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.