Wiadomości z Świętochłowic

Trudne warunki drogowe na Śląsku. IMGW ostrzega przed mrozem

 • Dodano: 2021-02-08 09:30, aktualizacja: 2021-02-08 11:46

Bardzo trudne warunki panują od rana na śląskich drogach. Zarówno kierowcy, jak i piesi powinni dziś szczególnie uważać. Na większości osiedlowych i miejskich dróg zalega warstwa rozjeżdżonego śniegu. Nawet na DTŚ warunki są trudne.


IMGW ostrzega przed mrozem

Temperatura na zewnątrz utrzymuje się poniżej zera. W prognozach pogody zapowiadana są kolejne opady śniegu w województwie śląskim. Synoptycy ostrzegają przed trudnymi warunkami.

Noc z niedzieli na poniedziałek w całym kraju była dosyć mroźna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej cały czas, w swoich komunikatach, ostrzega przed marznącymi opadami czy silnym wiatrem. 

- Zachmurzenie duże, okresami opady śniegu, stopniowo słabnące i po południu od zachodu regionu zanikające. Na wschodzie regionu opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej miejscami do około 10 cm, na pozostałym obszarze do około 5 cm. Na wschodzie regionu początkowo możliwe też opady deszczu marznącego powodujące gołoledź - czytamy w prognozie IMGW. 


Stan dróg w województwie śląskim

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wszystkie drogi krajowe w województwie śląskim są przejezdne, ale występuje błoto pośniegowe oraz miejscami oblodzenie nawierzchni. 

- Na sieci dróg krajowych w województwie pracowało 166 pracowników i 124 pojazdów do zimowego utrzymania dróg - czytamy w raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.


Trudne warunki na drogach w Świętochłowicach

Drogi w mieście po dzisiejszych opadach i przymrozkach są trudne do przejazdu. Jak informują nas czytelnicy, autobusy mają trudności z wjazdem pod górkę, a inne samochody ślizgają się na jezdni. Utrudnienia występują m.in. na:

 • ul. Bytomskiej,
 • ul. Chorzowskiej,
 • ul. Powstańców Śląskich, 
 • czy Drogowej Trasie Średnicowej. 

Policjanci apelują do kierowców, aby wzięli pod uwagę trudne warunki drogowe. Lepiej zdjąć nogę z gazu, niż zakończyć jazdę w rowie!

- Uwaga kierujący - noga z gazu i uważajcie na siebie! Warunki drogowe są bardzo trudne - ulice pokrywa śnieg i marznący deszcz, który powoduje gołoledź. Na większości dróg ruch jest utrudniony, tworzą się zatory drogowe, a o kolizje nietrudno - czytamy na stronie śląskiej policji.

Na terenie województwa śląskiego doszło dziś do wielu kolizji, m.in.:

 • Gliwice - DK88 20 km kierunek Zabrze - kolizja 4 samochodów;
 • Gliwice - DTŚ jadąc z Zabrza 3 km przed zjazdem na ul. Jagiellońską - kolizja osobowego Forda z Iveco;
 • Ruda Śląska - DTŚ kierunek Gliwice - osobowy Ford wjechał w bariery;
 • Tarnowskie Góry - ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego skrzyżowanie z obwodnicą - kolizja 2 osobówek;
 • Tychy ul. Żorska - kolizja osobowego Seata z Renault.

Ruch w tych miejscach jest utrudniony.

Gdzie nadal trudno przejechać? Piszcie w komentarzach!

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Komentarze (1)    dodaj »

 • ...zawiedziony.

  ...drogi drogami,ale dzisiaj rano i wczesnym popołudniem ktoś chyba zapomniał o pieszych i o ludziach jeżdżących komunikacją miejską. Przystanki nieodśnieżone,dojścia do pasów tak samo. Co miała zrobić osoba,która ma pewne problemy z chłodzeniem? Na przystanku nie można było normalnie dojść do autobusu albo tramwaj. Pługopiaskarka jeśli już odśnieżała to wszystko zgarniała na boki i tym sposobem tworzyły się muldy przez które ciężko było dojść do tramwaju lub autobus,jeśli ten nie stawał bezpośrednio przy krawędzi chodnika. Wiem że odśnieżanie obojętnie jakim sprzętem to ciężka praca, ale powinno się zadbać choć w minimalnym stopniu o pasażera i o tego kogoś kto pieszo chodzi do pracy. Ostatnio jak były trochę mniejsze opady śniegu to dojścia do przejść i przystanków były znacznie lepiej odśnieżone.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również