Wiadomości z Świętochłowic

Trwa wyrównywanie terenu pod plac zabaw NIVEA przy Szkole Podstawowej nr 5

  • Dodano: 2020-09-02 15:15, aktualizacja: 2020-09-08 13:12

Trwa wyrównywanie terenu pod plac zabaw NIVEA przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jerzego Kukuczki w Świętochłowicach. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu!

Warto przypomnieć, że Świętochłowice znalazły się w gronie 20 miast, którym Nivea, dzięki licznym głosom mieszkańców, ufundowała w tym roku podwórko o rynkowej wartości 250 000 zł! Nowy plac zabaw powstanie przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Sudeckiej 5. Do tej pory firma kosmetyczna stworzyła ponad 140 podwórek. Również w tym roku NIVEA postanowiła zaprosić wszystkich do wspólnego budowania unikalnych placów zabaw, dzięki którym dzieci w całej Polsce mogą twórczo rozwijać swoje unikalne talenty.

25 czerwca poznaliśmy zwycięzców. Zaangażowanie w inicjatywę mieszkańców Świętochłowic przyniosło upragniony efekt. Propozycja placu zabaw przy SP5 zajęła 3. miejsce w swojej kategorii miast do 60 tysięcy mieszkańców.

Budowane przez organizatora konkursu place kreatywnej zabawy mają wartość około 250 tys. zł. Składają się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Znajdują się tam m.in. takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, trampolina oraz gry twister, skok w dal, a także w kapsle.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mamcia

    Zapewne dzieci czekają na szybką realizację budowy, słońce. Zamiast w budynku, będą zajęcia w-f i przerwy na dworze. Przy zalecaniach epidemii wskazane ;))

  • lol

    Taaa, a zanim zrobią odbiór to będzie listopad. :P

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.