Wiadomości z Świętochłowic

Trwa wyrównywanie terenu pod plac zabaw NIVEA przy Szkole Podstawowej nr 5

  • Dodano: 2020-09-02 15:15, aktualizacja: 2020-09-08 13:12

Trwa wyrównywanie terenu pod plac zabaw NIVEA przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jerzego Kukuczki w Świętochłowicach. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu!

Warto przypomnieć, że Świętochłowice znalazły się w gronie 20 miast, którym Nivea, dzięki licznym głosom mieszkańców, ufundowała w tym roku podwórko o rynkowej wartości 250 000 zł! Nowy plac zabaw powstanie przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Sudeckiej 5. Do tej pory firma kosmetyczna stworzyła ponad 140 podwórek. Również w tym roku NIVEA postanowiła zaprosić wszystkich do wspólnego budowania unikalnych placów zabaw, dzięki którym dzieci w całej Polsce mogą twórczo rozwijać swoje unikalne talenty.

25 czerwca poznaliśmy zwycięzców. Zaangażowanie w inicjatywę mieszkańców Świętochłowic przyniosło upragniony efekt. Propozycja placu zabaw przy SP5 zajęła 3. miejsce w swojej kategorii miast do 60 tysięcy mieszkańców.

Budowane przez organizatora konkursu place kreatywnej zabawy mają wartość około 250 tys. zł. Składają się z trzech stref: sportowej, naukowej i artystycznej. Znajdują się tam m.in. takie atrakcje jak ścianka wspinaczkowa, urządzenie do balansowania, huśtawka bocianie gniazdo, trampolina oraz gry twister, skok w dal, a także w kapsle.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Mamcia

    Zapewne dzieci czekają na szybką realizację budowy, słońce. Zamiast w budynku, będą zajęcia w-f i przerwy na dworze. Przy zalecaniach epidemii wskazane ;))

  • lol

    Taaa, a zanim zrobią odbiór to będzie listopad. :P

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.