Wiadomości z Świętochłowic

Trwa zbiórka na ortezy dla Zuzi!

  • Dodano: 2023-05-15 14:00

Zuzia, 2-letnia świętochłowiczanka, ma zdiagnozowaną szpotawość stóp i chód gołębi. Dziewczynka uczęszcza na rehabilitację, a na noc zakłada specjalne ortezy, które układają jej stopy w prawidłowej pozycji. Zuzia szybko rośnie – już za 2 miesiące konieczna będzie wymiana dotychczasowych ortez.

Ciekawska Zuzia

Zuzia to wesoła i ciekawa świata 2-latka ze Świętochłowic. Ma autyzm dziecięcy, jednak dzięki zajęciom terapeutycznym przełamuje się i coraz chętniej poznaje otaczający świat. Lubi aktywnie spędzać czas z rodzicami, szczególnie zdobywać górskie szczyty w nosidle turystycznym. Chciałaby to robić o własnych nogach, jednak aby tak się stało, musi pracować nad swoimi nóżkami – zdiagnozowani u niej szpotawość stóp i chód gołębi.

Czas na większe ortezy

Aby zniwelować szpotawość i gołębi chód, Zuzia uczęszcza na rehabilitację. Wieczorem, gdy kładzie się spać, rodzice zakładają jej na nogi ortezy, dzięki którym jej stopy są ułożone prawidłowo. Dzieci w wieku 2 lat szybko rosną, a Zuzia nie jest wyjątkiem – w związku z tym lekarz powiadomił rodziców, że za około 2 miesiące konieczny będzie zakup nowych ortez, na wciąż rosnące stopy dziewczynki.

Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę na zakup ortez dla Zuzi, dzięki którym w przyszłości będzie mogła zdobywać górskie szczyty na własnych nogach. Do wsparcia zbiórki zachęca prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

- Zuzia ze Świętochłowic ma dwa latka i jest ciekawą świata dziewczynką. Dziś w ramach #charytatywnaniedziela proszę Was o wsparcie dla naszej małej mieszkanki. Zuzia za niedługo będzie potrzebowała nowych ortez, aby podtrzymać rezultaty rehabilitacji i pozwolić jej w przyszłości biegać i cieszyć się światem - czytamy w poście prezydenta w mediach społecznościowych.

Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć poniższy baner!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również