Wiadomości z Świętochłowic

Trwa zbiórka na ortezy dla Zuzi!

  • Dodano: 2023-05-15 14:00

Zuzia, 2-letnia świętochłowiczanka, ma zdiagnozowaną szpotawość stóp i chód gołębi. Dziewczynka uczęszcza na rehabilitację, a na noc zakłada specjalne ortezy, które układają jej stopy w prawidłowej pozycji. Zuzia szybko rośnie – już za 2 miesiące konieczna będzie wymiana dotychczasowych ortez.

Ciekawska Zuzia

Zuzia to wesoła i ciekawa świata 2-latka ze Świętochłowic. Ma autyzm dziecięcy, jednak dzięki zajęciom terapeutycznym przełamuje się i coraz chętniej poznaje otaczający świat. Lubi aktywnie spędzać czas z rodzicami, szczególnie zdobywać górskie szczyty w nosidle turystycznym. Chciałaby to robić o własnych nogach, jednak aby tak się stało, musi pracować nad swoimi nóżkami – zdiagnozowani u niej szpotawość stóp i chód gołębi.

Czas na większe ortezy

Aby zniwelować szpotawość i gołębi chód, Zuzia uczęszcza na rehabilitację. Wieczorem, gdy kładzie się spać, rodzice zakładają jej na nogi ortezy, dzięki którym jej stopy są ułożone prawidłowo. Dzieci w wieku 2 lat szybko rosną, a Zuzia nie jest wyjątkiem – w związku z tym lekarz powiadomił rodziców, że za około 2 miesiące konieczny będzie zakup nowych ortez, na wciąż rosnące stopy dziewczynki.

Na portalu zrzutka.pl uruchomiono zbiórkę na zakup ortez dla Zuzi, dzięki którym w przyszłości będzie mogła zdobywać górskie szczyty na własnych nogach. Do wsparcia zbiórki zachęca prezydent Świętochłowic, Daniel Beger.

- Zuzia ze Świętochłowic ma dwa latka i jest ciekawą świata dziewczynką. Dziś w ramach #charytatywnaniedziela proszę Was o wsparcie dla naszej małej mieszkanki. Zuzia za niedługo będzie potrzebowała nowych ortez, aby podtrzymać rezultaty rehabilitacji i pozwolić jej w przyszłości biegać i cieszyć się światem - czytamy w poście prezydenta w mediach społecznościowych.

Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć poniższy baner!

Google NewsSubskrybuj Swiony.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również