Wiadomości z Świętochłowic

Trwają przygotowania do otwarcia punktu szczepień powszechnych w ZSO w Świętochłowicach

 • Dodano: 2021-04-23 15:15

Trwają przygotowania do otwarcia punktu szczepień powszechnych w ZSO w Świętochłowicach. Punkt ma być gotowy w przyszłym tygodniu. 


Punkty Szczepień Powszechnych

Punkty Szczepień Powszechnych są elementem Narodowego Programu Szczepień. Według założeń docelowo w każdym powiecie (lub mieście na prawach powiatu) powinny być co najmniej dwa takie punkty. 19 kwietnia rząd poinformował, że w Polsce ruszyło pierwszych 16 pilotażowych Punktów Szczepień Powszechnych. Łącznie w całym kraju będzie ich ponad 600 – tak, aby proces szczepień przebiegał jeszcze sprawniej. Oprócz tego rząd uruchomił także pierwsze punkty drive-thru, które zaszczepią Polaków bez wychodzenia z auta. 

Rozwijanie infrastruktury Narodowego Programu Szczepień to jeden z elementów przygotowania do zwiększonych dostaw szczepionek do Polski. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, do 10 maja wszyscy Polacy powyżej 18. roku życia będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli zarejestrować się na konkretny termin szczepienia przeciw COVID-19.


Trwają intensywne przygotowania do otarcia PSP w ZSO w Świętochłowicach 

Trwają intensywne przygotowania do otarcia punktu szczepień powszechnych w sali gimnastycznej ZSO w Świętochłowicach. Punkt ma być gotowy w przyszłym tygodniu. Później obiekt będzie wizytowany przez NFZ oraz służby sanitarne, które dokonają jego weryfikacji. 

- W sali gimnastycznej ZSO w Świętochłowicach trwa budowa masowego punktu szczepień przeciwko COVID-19. Na miejscu był dziś Adam Trzebinczyk Wiceprezydent m. Świętochłowice. Punkt ma być gotowy w przyszłym tygodniu. Będzie mógł szczepić 500-700 osób dziennie. Wszystko to w ramach Narodowego Programu Szczepień - czytamy na stronie miasta. 

Komentarze (11)    dodaj »

 • Swion

  Przegięcie. Zabierać dzieciom salę gimnastyczną, kiedy wf i tak jest na żenującym poziomie. W urzędzie sobie otwórzcie punkt.

 • Bleble

  "Trwają intensywne przygotowania do otarcia PSP w ZSO w Świętochłowicach" - czy autor tekstu czyta co pisze, może ktoś to rozwinie?

 • kjcx

  przeciez za ,,inwestycje'' w tym miescie odpowiada pośPIECH, czemu on nie otwiera

 • Mieszkaniec

  Niech lepiej nie otwiera jeszcze coś zdu....pczy

 • Franz

  Paranoja.

 • Klaudia

  Nie zamierzam przyjmować tego śmiercionośnego zastrzyku,mam na to dowody,wystarczy mi wypowiedź dr firmy farm pfizera no i wszystko jasne a ci co się dziabneli już to mogą odliczać dni do rozkładania się swoich narządów wewnętrznych

 • Serio

  Tobie nic nie zaszkodzi z taką odpornością na wiedzę jesteś bezpieczny bo szczepionki na głupotę nie ma

 • Eko janusz

  Klaudia , jesteś nie dziabnięta ,a narząd wewnętrzny w Twojej głowie już się rozłożył !Broń Boże nie szczep się.

 • Mieszkaniec

  Puknijcie się, szkoła służy do nauki a nie do eksperymentów medycznych!!!

 • Rada

  Może pani redaktor uściski adres bo pięciokrotnie w tekście podaje że punkt będzie mieścił się w ZSO Jednak nie każdy musi znać skróty no chyba że to tajny punkt Może adres szkoły podać z ulicą itp ?

 • Majka

  Jak będzie prawie gotowe napewno podają bo pomimo że od urodzenia przeszło 35 lat tam mieszkałam fi szkoły podst.nr.2 chodziłam nie wiem o jakim miejscu piszą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również