Wiadomości z Świętochłowic

Trwają przygotowania do otwarcia punktu szczepień powszechnych w ZSO w Świętochłowicach

 • Dodano: 2021-04-23 15:15

Trwają przygotowania do otwarcia punktu szczepień powszechnych w ZSO w Świętochłowicach. Punkt ma być gotowy w przyszłym tygodniu. 


Punkty Szczepień Powszechnych

Punkty Szczepień Powszechnych są elementem Narodowego Programu Szczepień. Według założeń docelowo w każdym powiecie (lub mieście na prawach powiatu) powinny być co najmniej dwa takie punkty. 19 kwietnia rząd poinformował, że w Polsce ruszyło pierwszych 16 pilotażowych Punktów Szczepień Powszechnych. Łącznie w całym kraju będzie ich ponad 600 – tak, aby proces szczepień przebiegał jeszcze sprawniej. Oprócz tego rząd uruchomił także pierwsze punkty drive-thru, które zaszczepią Polaków bez wychodzenia z auta. 

Rozwijanie infrastruktury Narodowego Programu Szczepień to jeden z elementów przygotowania do zwiększonych dostaw szczepionek do Polski. Jak podkreślił premier Mateusz Morawiecki, do 10 maja wszyscy Polacy powyżej 18. roku życia będą mieli wystawione e-skierowania i będą mogli zarejestrować się na konkretny termin szczepienia przeciw COVID-19.


Trwają intensywne przygotowania do otarcia PSP w ZSO w Świętochłowicach 

Trwają intensywne przygotowania do otarcia punktu szczepień powszechnych w sali gimnastycznej ZSO w Świętochłowicach. Punkt ma być gotowy w przyszłym tygodniu. Później obiekt będzie wizytowany przez NFZ oraz służby sanitarne, które dokonają jego weryfikacji. 

- W sali gimnastycznej ZSO w Świętochłowicach trwa budowa masowego punktu szczepień przeciwko COVID-19. Na miejscu był dziś Adam Trzebinczyk Wiceprezydent m. Świętochłowice. Punkt ma być gotowy w przyszłym tygodniu. Będzie mógł szczepić 500-700 osób dziennie. Wszystko to w ramach Narodowego Programu Szczepień - czytamy na stronie miasta. 

Zobacz także

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Swion

  Przegięcie. Zabierać dzieciom salę gimnastyczną, kiedy wf i tak jest na żenującym poziomie. W urzędzie sobie otwórzcie punkt.

 • Bleble

  "Trwają intensywne przygotowania do otarcia PSP w ZSO w Świętochłowicach" - czy autor tekstu czyta co pisze, może ktoś to rozwinie?

 • kjcx

  przeciez za ,,inwestycje'' w tym miescie odpowiada pośPIECH, czemu on nie otwiera

 • Mieszkaniec

  Niech lepiej nie otwiera jeszcze coś zdu....pczy

 • Franz

  Paranoja.

 • Klaudia

  Nie zamierzam przyjmować tego śmiercionośnego zastrzyku,mam na to dowody,wystarczy mi wypowiedź dr firmy farm pfizera no i wszystko jasne a ci co się dziabneli już to mogą odliczać dni do rozkładania się swoich narządów wewnętrznych

 • Serio

  Tobie nic nie zaszkodzi z taką odpornością na wiedzę jesteś bezpieczny bo szczepionki na głupotę nie ma

 • Eko janusz

  Klaudia , jesteś nie dziabnięta ,a narząd wewnętrzny w Twojej głowie już się rozłożył !Broń Boże nie szczep się.

 • Mieszkaniec

  Puknijcie się, szkoła służy do nauki a nie do eksperymentów medycznych!!!

 • Rada

  Może pani redaktor uściski adres bo pięciokrotnie w tekście podaje że punkt będzie mieścił się w ZSO Jednak nie każdy musi znać skróty no chyba że to tajny punkt Może adres szkoły podać z ulicą itp ?

 • Majka

  Jak będzie prawie gotowe napewno podają bo pomimo że od urodzenia przeszło 35 lat tam mieszkałam fi szkoły podst.nr.2 chodziłam nie wiem o jakim miejscu piszą

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.