Wiadomości z Świętochłowic

Trwają Śląskie Manewry 2021 w Bytomiu! Co w programie?

  • Dodano: 2021-06-19 17:00, aktualizacja: 2021-06-20 22:28

Po raz kolejny w dzielnicy Szombierki w Bytomiu odbywa się zlot pojazdów militarnych i fanów militariów. Śląskie Manewry 2021, bo o nich mowa, przyciągają miłośników historii z całego województwa. W tym roku impreza odbywa się już po raz szesnasty! A znajdziemy tam także pojazdy ze Świętochłowic.


Śląskie Manewry 2021 po raz pierwszy zorganizowano w 2005 roku

Pierwsza edycja Śląskich Manewrów miała miejsce w 2005 roku. Powstała z inicjatywy Marcina Szafińskiego i Wydziału Komunikacji miasta Bytom. Tegoroczna odsłona popularnej imprezy rozpoczęła się w piątek, 18 czerwca, i potrwa do niedzieli, 20 czerwca.

Pogoda dopisała, a na terenie znajdującym się wokół słynnego szybu Krystyna pojawiły się prawdziwe tłumy. Można tu zobaczyć nie tylko zabytkowe pojazdy wojskowe, ale zaopatrzyć się także w militarne ubrania i gadżety, zarówno oferowane przez różne stowarzyszenia, jak i z Agencji Mienia Wojskowego. Odwiedzający mają okazję do przejażdżki sprzętem wojskowym. Na spragnionych czeka strefa gastronomiczna, a ochłody można zaznać pod kurtyną wodną.


Sobota, 19 czerwca: Impreza trwa do godz. 22.00!

W sobotę, 19 czerwca, impreza rozpoczęła się od przejazdu pojazdów militarnych przez Bytom. Z kolei o godzinie 14.00 wystąpiła Orkiestra Wojskowa, grając nie tylko szlagiery, ale też muzykę filmową. Finał drugiego dnia imprezy nastąpi o godzinie 22.


Niedziela, 20 czerwca: Program

Z kolei w niedzielę, 20 czerwca, na miłośników militariów czeka kolejna dawka atrakcji. Impreza rozpocznie się o godzinie. 10.00 i potrwa do godz. 17.00. W programie m.in. pokazy dynamiczne pojazdów wojskowych, militarny jarmark, strzelnica. Zaplanowano także pokaz współczesnego uzbrojenia i wyposażenia jednostek Wojska Polskiego oraz pokaz akrobacji lotniczej przygotowany przez Aeroklub Gliwice.

Wśród pojazdów, które można oglądać w ramach Śląskich Manewrów są także te produkowane przez świętochłowicką firmę Demarko Military Vehicles, będącej też sponsorem świętochłowickiej drużyny piłkarskiej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • żymła z bajlagom

    Fto mo sa manewry pod deklym?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również