Wiadomości z Świętochłowic

Trzy kobiety na kwarantannie trafiły pod opiekę lekarzy po policyjnej kontroli

  • Dodano: 2021-12-01 06:00, aktualizacja: 2021-12-01 06:16

Policjanci ze świętochłowickiej komendy kontrolują osoby objęte kwarantanną domową w związku z Covid-19.

Weryfikują stosowanie się do ograniczeń oraz udzielają pomocy i wsparcia osobom, które tego potrzebują. Właśnie dzięki czujności dzielnicowych, aż trzy osoby w porę trafiły pod opiekę lekarzy...


Stan epidemii Covid-19 to czas wytężonej pracy dla policjantów w całym kraju

Od początku epidemii, mundurowi nieustannie wspierają służby sanitarne, realizując dodatkowe zadania. Należą do nich między innymi kontrole osób objętych kwarantanną. Każdego dnia stróże prawa otrzymują setki adresów do sprawdzenia, których ostatnio niestety przybywa, o czym świadczy wzrost dobowej liczby zakażeń. Kontrole przestrzegania ograniczeń związanych z domową kwarantanną to dla miejscowych dzielnicowych od pewnego czasu stałe zadanie do służby. Stróże prawa codziennie sprawdzają, czy osoby objęte izolacją przebywają w domach i stosują się do decyzji i zaleceń służb sanitarnych. Oprócz weryfikacji stosowania się do ograniczeń policjanci udzielają pomocy i wsparcia osobom, które tego potrzebują. Właśnie dzięki czujności sierżanta sztabowego Łukasza Krawczyka, aspiranta Rafała Skrzypczaka oraz młodszego aspiranta Patryka Klekota w ostatnich dniach aż trzy mieszkanki miasta w wieku 38, 55 i 89 lat w porę trafiły pod opiekę lekarzy. W trakcie kontroli w dzielnicy Śródmieście, po potwierdzeniu obecności kobiet w miejscach ich zamieszkania, dzielnicowi przeprowadzili z nimi krótką rozmowę na temat ich samopoczucia i niezbędnych potrzeb życiowych. Okazało się, że stan zdrowia każdej z trzech kobiet wymagał natychmiastowej hospitalizacji, co nie umknęło uwadze policjantów. Wszystkie miały problemy z oddychaniem i nawet nie miały już siły, aby powiadomić odpowiednie służby. Mundurowi za pośrednictwem oficera dyżurnego Policji wezwali na miejsce załogę pogotowia ratunkowego. Dzięki szybkiej reakcji, świętochłowiczanki w odpowiednim czasie trafili pod opiekę lekarzy.

Jak widać Covid-19 nie wybiera i jest równie niebezpieczny dla osób w każdym wieku. Dlatego tak ważne jest stosowanie się do zaleceń sanitarnych oraz noszenie maseczek ochronnych, aby ograniczyć transmisję tego groźnego wirusa. Tylko nasza odpowiedzialna postawa ma wpływ na zdrowie nasze i naszych bliskich oraz innych osób.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ja

    Ludzi na kwarantannie się nie leczy tylko czeka aż się im pogorszy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również