Wiadomości z Świętochłowic

Tunel przy ul. Tunelowej w Świętochłowicach odzyska blask

 • Dodano: 2021-03-05 06:00, aktualizacja: 2021-03-05 06:05

Już wkrótce przejście podziemne pod linią kolejową zostanie wyremontowane. Zostanie także zamontowany monitoring tak, aby to miejsce było bezpieczne i estetyczne.

W czwartek, 4 marca 2021 r., odbyło się spotkanie zastępców prezydenta Sławomira Pośpiecha i Adama Trzebinczyka ze Zbigniewem Gawraczem, dyrektorem PKP PLK S.A. i przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych, którego celem była dalsza przyszłość przejścia podziemnego pod linią kolejową łączącego ulice Tunelową i Hajduki oraz jego okolic. Obecny stan techniczny i wizualny tunelu stanowi od lat źródło wielu skarg mieszkańców okolic.

W ramach współpracy już wkrótce PKP PLK wyremontuje cały tunel poprzez wyczyszczenie elewacji wewnętrznych oraz wiat wejściowych, wymianę oświetlenia i uzupełnienie ubytków w nawierzchni. Poprawione zostaną także schody, a całość zostanie odpowiednio zabezpieczona, tak aby gołębie nie powodowały dodatkowych utrudnień.

Po stronie miasta będzie zagospodarowanie terenu wokół wejść do tunelu oraz zamontowanie kamer, które zadbają o to by przejście podziemne już zawsze stanowiło miejsce bezpieczne i estetyczne.

– Cieszę się, że wspólnymi siłami już za niedługo spowodujemy, że to przejście podziemne nie będzie straszyć i odzyska swój dawny blask. Współpraca na linii Miasto Świętochłowice – PKP PLK stanowi dobry przykład tego, jak powinny ze sobą współdziałać samorząd i właściciel obiektu – mówi Sławomir Pośpiech, zastępca prezydenta miasta Świętochłowice.

Tunel ten stanowi ważny łącznik centrum miasta z Powiatowym Urzędem Pracy i Biblioteką, a także przyszłościowo z terenami rekreacyjnymi wokół stawu Kalina. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Komentarze (16)    dodaj »

 • Mieszkanka

  A czy będzie zjazd dla wózków???? ¿

 • gość

  nie nie będzie zjazdu dla wózków, nie będzie się dało przejechać rowerem. to stary tunel, kostrukcyjnie nikt wtedy nie myślał o takich udogodnieniach. kiedyś nawet była rampa do zjazdu i wjazdu, ale była zbyt stroma i niebezpieczna, i ją zlikwidowano. co z tego remontu, kolejnego jak potem nie sprząta się tunelu, nie naprawia i nie myje kafelek? właściciel czyli PKP ma to w nosie, a miasto nic nie może. monitoring? w takim miejscu może to być krótka piłka. przecież już jest na mpglu i nikt nie zgłasza śpiących policjantów w radiowozie za wejściem do tunelu.

 • Młody

  No coś do Kejgena będzie miał gdzie zaś malować bo się sepleni i nie rozumieć co gada ha ha wielkie mi to Młode Świony ja banda gnojków tylko w kupie

 • Chorzowianin

  A nie lepiej poszerzyć tunel, aby mogły tamtędy przejeżdżać osobówki? Będzie mniej korków na mijance.

 • tak ino pytom

  Zależy czy monitoring będzie na żywo i ktoś będzie siedzieć przy monitorze, żeby na szybko wysłać patrol SOK/policji/straży miejskiej, czy będzie się tylko nagrywać i będzie odtwarzany "po fakcie"?

 • Rekreacjusz

  A rowerem przejadę bez schodzenia z niego?

 • Mara

  Na rowerze wjedziesz a wyjdziesz bez :)

 • mieszkaniec

  Sukces, dwóch zastępców musiało jechać do właściciela obiektu, aby poinformować go złym stanie jego infrastruktury, sukces na miarę oczyszczenia Kaliny, sukces na miarę oczyszczenia UM z patologii! Z takimi sukcesami zastępców, prezydent może się obawiać o swoją posadę, taki sukces, że aż trzeba było zapłacić lokalnemu portalowi za informację o tym sukcesie!

 • Maruda

  Zrob czyn spoleczny posprzatej na skalce

 • Uuuu

  No to rusz du.ę i jazda na skałkę z worem,pokaż jak to się robi

 • Mieszkaniec

  Już to widzę. Dwaj specjaliści pożal się boże. Jeden od marchewki, a drugi od wózków widłowych. Okropne!!!

 • Mieszkaniec

  OSiR Skałka. Główna ścieżka rowerowo-chodnikowa wokół oczka wodnego zarasta korzeniami, no ale neon przy fontannie epatuje . A ONI robią inwestycje w miejscach gdzie diabeł mówi dobranoc wyjaśni mi ktoś to sensownie?

 • Ginter

  Bo kolega ma firmę. .

 • Ze Świon

  Ważne przejście, szczególnie jak bibliotekę przenieśli. Mam nadzieję, że dotrzymają słowa i pozbędą się w końcu gołębi, bo z każdym rokiem jest ich więcej.

 • Greg

  Bu hahhahah

 • krist

  fajnie że pomyśleli o odnowieniu tego przejścia tylko boję się że wandale szybko znowu zniszczą

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również