Wiadomości z Świętochłowic

Twoje bezpieczeństwo nad wodą - to Twoja świadoma decyzja - zobacz spot

  • Dodano: 2021-07-01 08:15, aktualizacja: 2021-07-01 06:30

To tytuł spotu nakręconego wspólnymi siłami przez miejscowych policjantów i przedstawicieli świętochłowickiego WOPR. Ten krótki film powstał z myślą o bezpieczeństwie, w szczególności dzieci i młodzieży w trakcie odpoczynku nad wodą. Jak co roku, również w tegoroczne wakacje bezpieczeństwo najmłodszych to nasz wspólny cel. Zachęcamy do obejrzenia i udostępniania spotu.

Świętochłowicka Policja systematycznie pracuje i angażuje się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta w trakcie trwających wakacji. By dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, działają na wielu płaszczyznach. Mundurowi spotykają się m.in. z młodymi mieszkańcami miasta, przekazując im najistotniejsze zasady, jakimi należy się kierować, aby ustrzec się przed zagrożeniami, które na nich czyhają w czasie przerwy w nauce, podczas zabawy na dworze czy podczas odpoczynku nad wodą.

Jak co roku, również tegoroczne wakacje upływają pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. To tytuł zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogólnopolskiej kampanii, objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, w ramach której przez cały rok organizowane są akcje na rzecz bezpieczeństwa w różnych obszarach.

W trosce o bezpieczeństwo osób zamieszkujących oraz przebywających w trakcie wakacji w naszym mieście a w szczególności najmłodszych, w ubiegłym roku świętochłowiccy policjanci wspólnymi siłami z przedstawicielami WOPR w Świętochłowicach przygotowali spot profilaktyczny. Jak sam tytuł wskazuje, film pod nazwą „Twoje bezpieczeństwo nad wodą – to Twoja świadoma decyzja” poświęcony został tematyce bezpieczeństwa i przedstawia jeden z klasycznych scenariuszy, który może się przydarzyć naszym dzieciom.

W okresie letnim niestety dochodzi do większej liczby utonięć. Najczęstszą przyczyną jest brawura, słabe rozpoznanie zbiornika wodnego, brak umiejętności lub odpowiedniego przygotowania do pływania oraz korzystanie z akwenów, w których kąpiel jest zabroniona. Liczymy na to, że przekaz spotu, trafi do jak największej liczby odbiorców. Mimo nieustannych apeli policjantów wciąż zdarzają się sytuacje, w których bagatelizowane jest bezpieczeństwo, a młodzież decydują się na kąpiel w niedozwolonych miejscach.

Pamiętajmy, że bezpieczna kąpiel odbywa się tylko w miejscach wyznaczonych i pod nadzorem ratowników WOPR.

  • Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika.
  • Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu.
  • Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego.
  • Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.
  • Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne.

ZOBACZ SPOT

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.