Wiadomości z Świętochłowic

Uczniowie SP nr 2 w Świętochłowicach na starcie!

  • Dodano: 2019-10-10 08:15, aktualizacja: 2019-10-09 09:17

W poniedziałkowe przedpołudnie Stadion Śląski zapełnił się uczniami szkół podstawowych, którzy wzięli udział w biegu „Śląskie 1919 – 2019”.

Bieg, który był imprezą towarzyszącą XI Silesia Maratonu, upamiętniał stulecie Powstań Śląskich, i odbył się na dystansie 1919 metrów. Na starcie zjawili się również uczniowie klas sportowych świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2.

Bieg miał charakter rekreacyjny, a większość młodych biegaczy po raz pierwszy w życiu przebiegła tak długi dystans. Fajnie się biegło, trochę się obawiałem, ale przebiegłem całą trasę – mówił po biegu Marcel Czypionka. Było trochę emocji, generalnie bardzo fajna impreza, chciałbym częściej brać udział w takich wydarzeniach – dodał Jacek Pradela. Honorowym gościem zawodów była mistrzyni w rzucie młotem, Anita Włodarczyk. Przeprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich biegaczy, nie zabrakło także okazji do pamiątkowych zdjęć z mistrzynią.

Każdy ze startujących otrzymał pamiątkową, techniczną koszulkę. Dodatkowo, dzięki licznemu stawiennictwu na starcie, uczniowie wywalczyli bon na zakup sprzętu sportowego dla szkoły. Cieszę się bardzo, że moi uczniowie mieli okazję pobiec na najlepszym lekkoatletycznym stadionie w Polsce, dodatkowo w tak zacnym towarzystwie, jakim jest pani Anita Włodarczyk – podsumowywał dyrektor SP 2, pan Marek Reich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również