Wiadomości z Świętochłowic

Uczniowie SP nr 2 zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni

  • Dodano: 2023-03-08 09:15

Uczniowie klas piątych i szóstych ze świętochłowickiej Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili, najstarszą w Polsce kopalnię soli, mieszczącą się w Bochni.

Młodzi ludzie zjechali górniczą windą pod ziemię, aby następnie część drogi do najstarszego z szybów pokonać podziemnym pociągiem. Potem przemierzali chodniki, poznając historię i sposoby wydobycia soli na polskich ziemiach. Zwiedzanie zakończył podziemny rejs łodzią oraz zabawa w największej z komór, komorze Ważyn. Nie zabrakło również tradycyjnego, za pomocą własnych języków, sprawdzania, czy ściany kopalni faktycznie są z soliŚ

Wycieczka bardzo mi się podobała, mogliśmy przenieść się w czasie, aby zobaczyć, jak wydobywano sól – opowiadała Kasia Luranc.

Najbardziej podobała mi się przejażdżka pociągiem, który ciągnęła lokomotywa „Kuba”, nazwana tak na pamiątkę ostatniego konia, który pracował w kopalni – relacjonowała Julia Piłot.

Kopalnia to nie jedyna atrakcja w Bochni. Świętochłowiccy uczniowie odwiedzili także Muzeum Motyli Arthropoda, w którego zbiorach znajduje się ponad 6500 okazów z całego świata. Po tej niezwykłej lekcji historii i biologii wszyscy zadowoleni wrócili do domów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również