Wiadomości z Świętochłowic

Uczniowie z wizytą w świecie ciszy

  • Dodano: 2022-11-10 06:00, aktualizacja: 2022-11-10 06:10

Uczniowie klasy 6as Szkoły Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach odbyli ciekawą lekcję w Muzeum Śląskim.

Na czasowej wystawie „Głusza” poznawali świat osób niesłyszących

Wystawa ta pozwala zapoznać się ze światem, zbudowanym na znakach i obrazach oraz przybliża mało znaną kulturę i sztukę głuchych.

Młodzi ludzie zastanawiali się, w jaki sposób język wpływa na nasze postrzeganie świata oraz jakie jest jego znaczenie w rozwoju kultury. Podczas lekcji uczniowie doświadczali rzeczywistości wieloma zmysłami, dzięki multimedialnym instalacjom.

To było bardzo ciekawe doświadczenie, dowiedzieliśmy się wielu interesujących rzeczy o osobach niesłyszących – mówiły Laura Kosno i Natalia Płaczek. Przykładowo, nie wiedziałam wcześniej, że język migowy jest inny w każdym języku, więc osoby niesłyszące z różnych krajów nie dogadają się ze sobą – podkreśla Natalia. Każdy z uczniów mógł również spróbować swoich sił w „miganiu”. Otrzymaliśmy karty z alfabetem w języku migowym, próbowaliśmy „przeliterować” swoje imię – opowiada Laura. W przeszłości zabraniano osobom głuchym uczyć się języka migowego, więc mieli wielkie trudności z porozumiewaniem się z otoczeniem – dodają dziewczęta.

Na zakończenie uczniowie zapoznali się z mało znaną sztuką osób niesłyszących.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również