Wiadomości z Świętochłowic

Ulica Wodna zostanie wyremontowana! Będzie nowa nawierzchnia i więcej miejsc parkingowych

 • Dodano: 2024-02-22 11:15

Władze miasta podpisały z Miejskim Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych umowę o wartości 800 tys. złotych. W ramach umowy przeprowadzony zostanie remont ulicy Polnej. Dzięki inwestycji w Centrum będzie także więcej miejsc parkingowych!

Przebudowa potrwa do końca wakacji

Mieszkańcy naszego miasta od dawna czekali na ten moment. Rusza przebudowa ulicy Wodnej. Prace zostaną przeprowadzone na odcinku drogi pomiędzy ulicą Polną a Wyzwolenia. Remont obejmie wymianę nawierzchni drogi oraz zwiększenie liczby miejsc parkingowych, które zostaną utworzone w miejscu, gdzie obecnie znajduje się zarośnięty i niezagospodarowany teren. Wartość inwestycji sięga 800 tys. złotych, a zakończenie prac zostało przewidziane na koniec tegorocznych wakacji.

– W ramach umowy o wartości 800 tys. zł MPUK Świętochłowice MPGK Świętochłowice zwiększy również liczbę miejsc parkingowych - wykorzystany w tym celu zostanie zarośnięty nieużytek. Dziękuję radnym dzielnicy Centrum, którzy zabiegali o tę inwestycję: Agnieszce Beger, Bożenie Wojciechowskiej-Zbylut i Tomaszowi Grudniokowi. Działamy – przekazał Daniel Beger w mediach społecznościowych.

Komentarze (12)    dodaj »

 • hmmm

  800 tysięcy za 180 metrów drogi, czyli prawie 4,5 tysiąca za 1 metr. Czyli remont ul. Bytomskiej od skrzyżowania z Katowicką aż do Bytomia będzie kosztować jakieś 15 milionów. A to tylko remont...

 • Janek

  Wydaję mi się że są ulice które powinny być w pierwszej kolejności naprawione. Katowicka oraz przejazd pod tunelem na zgodę , ul Hajduki czy bytomska na całej długości. Są to drogi bardziej uczęszczane niż wodna

 • Lord

  To Wodna czy Polna? Zdecydujcie się

 • Mieszkanka centrum

  A ja się nie zgadzam z przedmówcami. Zieleni jest wokół dużo więc nic się nie stanie jak zrobią dodatkowe miejsca parkingowe. Kto nie jeździ to nie widzi jak tam stoją auta zaparkowane czasem aż strach małym autem przejechać. A wymiana nawierzchni tez się przyda

 • Janusz

  Czy wreszcie ktoś zajmie się "ślepym" odcinkiem ulicy Gołęszyców? Dziura na dziurze, co jakiś czas są łatane i znów to samo. To jest gospodarskie podejście? Takie ciągłe niby remontowanie jest w sumie droższe niż położenie nowej dobrej nawierzchni. Tego pan Beger i spółka nie widzą?

 • Maks

  Ulica Gołęszyców to dojazd do prywatnych posesji. Zrõbcie ścieps ns remont swoi drõgi.

 • Rudolf

  Ul.Wodna naprawdę bardzo ważna,o dużym natężeniu ruchu ulica , zasługuje na remont!! Kto ważny tam mieszka? Że ta mała uliczka zasługuje na remont? To może boczną ul. np. Katowicką a może Bytomską kiedyś wyremontują do porządku!!

 • gość

  Rudi- ulice które wymieniłeś mają torowiska i nie da się przeprowadzić remontu samopas bez tramwajów śląskich, no chyba , że bytomska od dtś to tak!

 • TakiJeden

  I znowu to samo: mniej zieleni, więcej smrodliwych aut i betonu. Miasto mogłoby jeszcze pomyśleć o dodatkowych opłatach dla Polaków, którzy od kilkunastu lat sprowadzają się na Górny Śląsk i parkują na trawnikach pod blokami. Policja ani SM nic z tym nie robi - czyli tym samym przyzwala na takie praktyki. Autonomia dla Śląska to konieczność.

 • hahaha

  A ty coś robisz prospołecznie w tej sprawie, czy tylko jęczysz na goroli, z których pewnie duża część nawet tymi gorolami nie jest? xD

 • Maks

  A za co SM biere kasa i napisz jeszcze co możesz zrobić prospołecznie, jakie mosz prawa poza zadzwoniyniym do odpowiednich służb?

 • TakiJeden

  Wpisy zaczynające się od "a ty" i kończące iksdekiem sugerują, że wiek autora oscyluje w granicach 10-12 lat, zatem nie będę polemizował.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również