Wiadomości z Świętochłowic

Uroczyście otwarto wyremontowane sale do nauki zawodu w ZSTiZ

  • Dodano: 2022-04-28 13:00

Szkoła znajdująca się na ulicy Sikorskiego zyskała nowe sale do praktycznej nauki zawodu, które z pewnością zwiększą prestiż szkoły na tle innych placówek edukacyjnych w pobliżu. Świeżo wyremontowana szkoła zachęca 8-klasistów do wzięcia udziału w rekrutacji.

Praktyczna nauka zawodu na nowym poziomie

O Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych im. Augustyna Świdra krążą bardzo różne opinie – jedni dobrze wspominają naukę w jej murach, inni – wręcz przeciwnie. Dyrekcja szkoły, jej pracownicy, a także prezydent miasta Daniel Beger wierzą, że już wkrótce szkoła będzie miała wyłącznie pozytywne opinie. Kilka dni temu nastąpiło oficjalne otwarcie 11 świeżo wyremontowanych sal do praktycznej nauki zawodu. Do użytku uczniów oddano pracownię fryzjerską, gastronomiczną, logistyczną, mechaniczną oraz sprzedażową. Symboliczną wstęgę przeciął wiceprezydent miasta, Sławomir Pośpiech.

- Pokażemy, jak powinno wyglądać profesjonalne szkolnictwo zawodowe w XXI wieku. – zapowiada wiceprezydent Świętochłowic.

Miasto przekazało na remont sal ok. 3,5 miliona złotych.

Piknik branżowy już 4 czerwca

O otwarciu nowych sal w Zespole Szkół Technicznych i Zawodowych poinformował Daniel Beger, który przy okazji zwrócił się do 8-klasistów, przed którymi stoi wybór szkoły. Ci uczniowie, którzy chcą ukończyć edukację na poziomie szkoły średniej z „fachem w ręku”, powinni zainteresować się piknikiem branżowym, który odbędzie się 4 czerwca na terenie OSiRSkałka. Na targach, oprócz szkoły, zaprezentują się również przedsiębiorcy, którzy chętnie nawiążą współpracę ze swoimi potencjalnymi pracownikami.

Komentarze (1)    dodaj »

  • DELFIN DO WIEZIENIA

    Super !!! DELFIN ZLODZIEJU , a pamiętasz jak szkole chciałeś zamknąć , nawet na węgiel nie było , ale do RIO za nasze pieniądze to było.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również