Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Utrudnienia w ruchu w rejonie ronda im. św. Jana Pawła II na Zgodzie

 • Dodano: 2019-11-18 10:15, aktualizacja: 2019-11-19 08:41

Dzisiaj rozpoczęły się prace związane z przebudową infrastruktury tramwajowej w rejonie ronda im. św. Jana Pawła II. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Wjazd w ulicę Śląską od strony Świętochłowic jest zablokowany.

Awaryjny remont przejazdów tramwajowych

Sytuacja ta spowodowana jest rozpoczęciem prac związanych z awaryjnym remontem przejazdów tramwajowych znajdujących się w ciągu ul. Śląskiej i ul. Wojska Polskiego w rejonie ronda im. św. Jana Pawła II w Świętochłowicach.

W pierwszym etapie zostanie wyremontowany przejazd przez ul. Śląską wraz z peronem, natomiast etap drugi i trzeci będzie obejmował prace remontowe przejazdów przez ul. Wojska Polskiego. Od 18 listopada objazd zostanie poprowadzony ul. Wojska Polskiego i ul. Ceramiczną.

Zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów

W związku z tym od dzisiaj na liniach tramwajowych nr 9 i 17 będą obowiązywać nowe rozkłady jazdy. Tramwaje linii nr 9 będą kursować w obydwu kierunkach na odcinku Ruda Śląska Chebzie Pętla – Bytom Plac Sikorskiego (skrócenie dotychczasowej trasy). Linię tramwajową nr 17 – dla zminimalizowania niedogodności – będą natomiast obsługiwać pojemniejsze pojazdy oraz w nocy zostaną uruchomione dodatkowe kursy. Ponadto na odcinku Ruda Śląska Chebzie Dworzec PKP – Świętochłowice Mijanka zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa (linia T-9).

Wprowadzona została także trasa objazdowa dla linii autobusowych nr: 7 i 7N (tylko w kierunku Rudy Śląskiej). Autobusy tych linii skierowane zostaną ulicami: Wojska Polskiego, Ceramiczną, Katowicką do włączenia się na swoje rozkładowe trasy przejazdu.

Dotychczasowe stanowisko przystankowe: Zgoda Skrzyżowanie, zlokalizowane przy ul. Śląskiej na czas prac zostanie usytuowane przy ul. Wojska Polskiego. Dodatkowo wprowadzona zostaje obsługa przystanków zlokalizowanych na trasie objazdowej, tj. Zgoda Centrum Kultury oraz Zgoda Ceramiczna [nż].

Kierowcy również muszą liczyć się z utrudnieniami. Wjazd w ulicę Śląską od strony Świętochłowic jest zablokowany.

Zobacz także

Komentarze (16)    dodaj komentarz »

 • Marian52

  Nie dziwcie się że wynikła taka sytuacja po prostu Świętochłowice mają dwie ulice na krzyż to jak jedną remontują to druga jest zakirkowana

 • LENI 234

  Jeszcze sie taki nie urodzil,coby wszystkim dogodzil.

 • leopold

  To wspaniały pomysł aby zatkać miasto z dwóch stron w jednym czasie i podziwiać szamotaninę kierowców.

 • R2

  Buhehehe.Po pierwsze polacy(38.5 mln) mają więcej samochodów niż....Niemcy(83mln) HAHA i po hu?Chcecie pokazać jacy to bogaci jesteście a w rzeczywistości zadłużeni po uszy, tacy są polaczki nochale :D a samochód nie jest wyznacznikiem zamożności.Po drugie stoicie w swoich kredytach/leasingach CODZIENNIE w korkach a nie rzadko komunikacja jedzie na pusto (tramwaje, pociągi miejskie)Po trzecie i poraz ostatni każdy kto ma odrobinę inteligencji wie że jeśli NIE MUSI nie wybiera w określone miejsca w określonym czasie a jeśli już utrudnieniami które aktualnie występuja w Świętochłowicach można ominąć jadąc ul.Uroczysko.

 • oko

  Rozpacz goło[...]ca,tak można określić te wypociny panie Tj czy jak ci tam jeszcze inaczej.

 • Eddi

  Komunikacja jedzie na pusto - buhaha. Ja tam lubię postać w korkach, można się zrelaksować w klimie przy dobrej muzyce.

 • Joker

  "ja tam lubię postać w korkach"A w lato otwierasz lodówkę żeby się ochłodzić?:DPewnie uważasz się za inteligentną osobę,taa.

 • cjhvuv

  A pomyślałeś może są ludzie, którzy kupują auto za gotówkę, za gotówkę je opłacają i robią to po to aby nie marnować co dziennie ok 2,5h na dojazd i powrót z pracy kom. miejską?! Bo nie każdy pracuje 3 przystanki dalej i trzeba się po kilka x przesiadać. Takie myślenie tylko pokazuje jak bardzo jesteś ograniczony i chyba troche rura Ci z żalu mięknie. Poza tym patrzenie komukolwiek w prywatny portfel jest idiotyzmem. Nie każdy jest zadłużony. Są jeszcze ludzie, którzy kupują wyłącznie gdy mają pieniądze odłożone.

 • R2

  Samochód za gotówkę HAHAHA.Chyba 1.9 TDI z 1996r.Wiekszosc nie stać na chociażby... OPONY co można zauważyć na parkingu pod markerem a Ty piszesz o samochodzie za gotówkę HAHAHA.A Ci co nowy kupują to nieliczni, można by policzyć na palcach jednej ręki.Prawda jest że polaczek myśli że samochód dowartościowuje,że posiadanie samochodu jest zamożnośćia.czego efektem jest brak kultury i chamstwo na drogach albo podjeżdża taki jeden z drugim pod galerię (pozwiedzać HAHA) "luksusową" furą a po wyjściu z samochody właściciel, przepraszam kierowca bo właściciel to bank, wygląda jak szmaciarz.Po prostu BEKA.

 • wd140

  Jesteś pusty jak indiański bębenek.

 • R2

  Janusz umyj samochód bo sONsiad patrzy.

 • 2R

  sonsiad? wsioku jeden po jakiemu to jest?

 • R2

  Po sONsieCku nochalu.

 • Mariola

  Ciekawe, że wszystkie remonty - 1-go Maja, Metalowców i Rondo na Zgodzie muszą paraliżować Świony w tym samym momencie?

 • Ola

  Świętochlowice stały się jednym wielkim korkiem. Aż się z domu wychodzić nie chce. Wszędzie pełno samochodów.

 • zawsze komuś coś przeszkadza

  Myślę sobie, że ktoś w końcu zaczął remontować drogi u nas, zrobią co mają zrobić i się rozluźni, w czym macie problem? Myśleć perspektywicznie powinniście

  • zawsze komuś coś przeszkadza
   2019-11-19 09:55
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.