Wiadomości z Świętochłowic

Utwór Chóru Ex Animo na szczycie ogólnopolskiej listy przebojów

  • Dodano: 2009-09-08 09:59

Zeszłoroczną premierę płyty "Czekanie" wspierała promocja prowadzona przez rozgłośnie radiowe oraz TVP Katowice i Dziennik Zachodni, które objęły nad wydawnictwem patronat medialny. Przypomnijmy tylko, że w nagraniu płyty rozrywkowej, obok Chóru,  wzięli również gościnnie udział znani wokaliści: Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Ewa Uryga i Violetta Brzezińska.

Nadszedł jednak moment by na temat utworów pochodzących z płyty wypowiedzieli się również słuchacze. Najlepszym sprawdzianem zainteresowania są listy przebojów, trafiające do szerokiego grona odbiorców. Piosenka Chóru Ex Animo "Niechaj zakwitnie nadzieja" została zaproszona do ogólnopolskiej listy przebojów "Muzyczne Dary".

Lista prowadzona przez dziennikarzy muzycznych Dariusza Ciszewskiego i Janusza Yaninę Iwańskiego  jest nadawana w Polsce przez sieć 25 rozgłośni radiowych a nawet nowojorskie Radio Rytm. Na liście przebojów prezentowane są utwory z przesłaniem, przekazujące wartościowe treści.

W notowaniu nr 404 Listy, utwór "Niechaj zakwitnie nadzieja" wykonywany przez Chór Ex Animo i Jorgosa Skoliasa zdobył pierwsze miejsce. Na piosenkę słuchacze oddali prawie 10 tysięcy głosów, co pozwoliło prześcignąć utwory tak znakomitych wykonawców jak Golec uOrkiestra, Stanisław Sojka czy Mieczysław Szcześniak!

Zachęcamy wszystkich czytelników do zagłosowania na Liście Muzyczne Dary poprzez stronę internetową www.muzycznedary.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.