Wiadomości z Świętochłowic

Uwaga kierowcy - trudna sytuacja na drogach, Śląsk zaczyna się korkować

  • Dodano: 2019-10-31 15:30

Jak co roku w związku z obchodami dnia "Wszystkich Świętych" na drogach w całej Polsce można zaobserwować wzmożony ruch, a ulice większych miast zaczynają się korkować. W dużych aglomeracjach miejskich, w tym również na Śląsku, problem tej jest o wiele bardziej odczuwalny, a już teraz kierowcy na wielu trasach muszą uzbroić się w cierpliwość.

Policja prowadzi akcję "Znicz 2019", a już teraz mamy doniesienia o wielu kolizjach na śląskich drogach. We wszystkich miastach ruch powoli zwalnia. Sznur samochodów stoi na przykład w Katowicach na trasie S86 w stronę Sosnowca, trzeba też mieć sporo cierpliwości przejeżdżając przez tunel - w obie strony. W Rudzie Śląskiej zakorkowana jest Halemba na ul. 1 Maja, trzeba też sporo poczekać na Katowickiej w Świętochłowicach. Autostrada A4 w stronę Krakowa również stoi.

Kierowcy w całym regionie w najbliższych dniach muszą się uzbroić w cierpliwość.

W ubiegłym roku na drogach w czasie trwania akcji "ZNICZ" zginęło 50 osób!

W czasie trwania akcji "ZNICZ 2018" na polskich drogach w ciągu pięciu dni doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób a 502 zostało ranne. Przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu 1299 nietrzeźwych kierujących. (...) Do najpoważniejszych zdarzeń doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości - czytamy w ubiegłorocznym policyjnym podsumowaniu akcji "ZNICZ"

Policja apeluje, abyśmy przede wszystkim sami zadbali o bezpieczeństwo własne i osób trzecich i trzymali się zasad bezpiecznej jazdy.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wieczorek

    Lubię ten dzień Kiedy gorole wyjeżdżają.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również