Wiadomości z Świętochłowic

Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia w ruchu

 • Dodano: 2018-11-14 08:00, aktualizacja: 2018-11-14 08:12

W najbliższych dniach na terenie miasta będą występować utrudnienia w ruchu. Będą dotyczyć przede wszystkim na skrzyżowaniu ulic Hajduki i Wojska Polskiego  oraz łącznicy DTŚ i ul. Żołnierskiej.

 • Awaria studni teletechnicznej skrzyżowanie ul. Hajduki i Wojska Polskiego

W związku z awarią studni teletechnicznej na skrzyżowaniu ulic Hajduki i Wojska Polskiego od środy, 14 listopada można spodziewać się utrudnień w ruchu w tym rejonie.

 • Remont nawierzchni południowej łącznicy DTŚ i ul. Żołnierskiej

Od dnia czwartku, 15 listopada planowane jest rozpoczęcie remontu nawierzchni południowej łącznicy DTŚ i ul. Żołnierskiej. Przez cały okres trwania prac nie będzie możliwości wyjazdu na DTŚ w kierunku Katowic. Zalecany objazd przez Chorzów. Zjazd z DTŚ w kierunku na centrum Świętochłowic  i  Chorzów będzie otwarty. Całkowite zamknięcie łącznicy planowane jest jedynie na czas asfaltowania. Remont wiąże się również z wyłączaniem przystanku autobusowego  linii 870 zlokalizowanego przy łącznicy ul. Żołnierskiej.

 • Remont ciągu pieszo rowerowego między Sudecką a Tatrzańską

W bieżącym tygodniu rozpocznie się remont ciągu pieszo rowerowego między ulicami Sudecką, a Tatrzańską. Odcinek ten zostanie całkowicie wyłączony z użytkowania.

Komentarze (4)    dodaj »

 • hans

  Dobrze że pisze ile będzie trwał remont zjazdu z DTŚ, trzeba dziennie chyba jeździć i obserwować, a może otworzą

 • Romecik

  Wy wymagacie chyba zbyt wiele ;).Zacznijmi od tego jak wyglądają same chodniki jeżeli chodzi o stan nawierzchni ...brak słów.Nie bede wypisywal ulic bo zabraknie czasu napisze że chyba tylko ul.Kubiny jako tako wyglada.Co mnie najbardziej smieszy to poligon chodnikowy równolegle na wysokości od STACJI ROWEROWEJ na OSiR Skalka.Ładna "wizytówka"

 • leopold

  Mam nadzieję ,że ten tzw trakt rowerowo -pieszy po remoncie będzie spełniał podstawowe normy obowiazujące w kraju. Obecnie na szerokości 1,5 metra jest dwukierunkowy chodnik i dwukierunkowa trasa rowerowa. Tylko czekać nieszczęścia. No i jeszcze jedno pomimo ,że to trakt rowerowo -pieszy często jadą nim ciężkie samochody techniczne - np. do naprawy oświetlenia, albo obsługi kanalizacji, zimą odśnieżany jest ciągnikiem . Ostateczny cios temu co tam było zdała budowa osiedla gdy odbywał sie transport zaopatrzenia w materiały oraz ruch ciężkich maszyn budowlanych.

 • rowerzysta

  Leopold masz rację ale nie tylko tam ścieżka rowerowa nie spełnia minimalnych wymogów co do szerokości, nie jestem pewien czy w ogóle jest gdziekolwiek w mieście ścieżka rowerowa o szerokości 2 metrów a tak stanowią przepisy dla ruchu dwukierunkowego. i żeby było śmieszniej każda ścieżka o szerokości mniejszej niż 2 metry ska ruchu dwukierunkowego nie jest ścieżką rowerową w myśl przepisów RD. Więc pytanie kto z zarządu naszych dróg stawia tam znaki drogowe o tym że jest to ścieżka jak dobrze wiedzą że ona nią nie jest ? :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również