Wiadomości z Świętochłowic

Uwaga! w nocy znów będzie mocno wiać - IMGW ostrzega przed wichurą

  • Dodano: 2019-03-15 11:45

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o zagrożeniu pogodowym występującym na terenie południowej i zachodniej Polski - dziś w nocy można spodziewać się silnych wiatrów!

Silny wiatr może występować od piątku 15.03 od godziny 23:00 do soboty 16.03 do godziny 13:00!

Wichura z zeszłego tygodnia mocno dała się we znaki mieszkańcom naszego miasta - niestety, pojawiło się realne zagrożenie, że tej nocy znów powieje bardzo silny wiatr. Póki co jest to pierwszy stopień zagrożenia pogodowego, a to oznacza, że: 

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. - czytamy na stronie IMGW

W województwie zachodniopomorskim sprawa jest jeszcze poważniejsza, bo tam ogłoszono 2 stopień zagrożenia pogodowego.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Prokurator

    Wieje chłodem z kubiny, tym razem role się odwrócą.........

  • Macgyver

    Na Wiśniowej za garażami leży powalone potężne drzewo,drugie obok już ledwo dyszy jak spadnie na garaż to go rozwali wraz z zawartością! Dwa lata temu pokazywałem to urzędnikowi z UM ( pan Marcin) oczywiście olano sprawę a teraz spełnia się to co zgłaszałem,oby nie doszło do tragedii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również