Wiadomości z Świętochłowic

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu - Dzień Wszystkich Świętych

  • Dodano: 2021-10-27 06:15, aktualizacja: 2021-10-27 06:22

Świętochłowiccy policjanci informują, że w dniu 1 listopada br. wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie trzech świętochłowickich nekropolii: Cmentarza przy ulicy Szpitalnej, Cmentarnej oraz Barlickiego.

Akcja Znicz 2021 - policjanci apelują

Mundurowi apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

W związku z prowadzoną akcją „ZNICZ 2021”, wzorem lat ubiegłych wystąpią tymczasowe ograniczenia w ruchu drogowym na terenie naszego miasta. W dniu 1 listopada bieżącego roku w związku z uroczystością Wszystkich Świętych, wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu w rejonie trzech świętochłowickich nekropolii: Cmentarza przy ulicy Szpitalnej, Cmentarnej i Barlickiego.

  • ulica Szpitalna: wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów na odcinku ulicy Szpitalnej od ronda do ulicy Polnej w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego w tym bezpiecznego poruszania się pieszych w obrębie cmentarza. Na odcinku od skrzyżowania ulic Szpitalnej z Licealną do skrzyżowania z ulicą Polną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM”. Od ronda z ulicą Wyzwoleni do skrzyżowania z ulicą Licealną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM oraz dojazdu do ulicy Licealnej i Nastolatków”. W związku z zamknięciem odcinka ulicy Szpitalnej wyznaczono objazd z i do Chorzowa,
  • ulica Cmentarna: na odcinku od ulicy Polaka do bramy głównej cmentarza zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach”,
  • ulica Barlickiego: wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się w obrębie cmentarza w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Od skrzyżowania z ulicą Bukowego pod znakiem D18 - T3a (koniec) wyznaczającymi koniec miejsc do parowania pojazdów, zostanie umieszczone tymczasowe oznakowanie w postaci znaku B36 – „zakaz zatrzymywania się”. Będzie on powtórzony za skrzyżowaniem z ulicą Świerczyny.

Policjanci przypominają kierowcom, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Apelujemy, by wychodząc z samochodów zabrać z sobą dokumenty i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Przypominamy również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu - Dzień Wszystkich Świętych

Komentarze (1)    dodaj »

  • Mieszkaniec

    Te zmiany zostaną wprowadzone od piątku 28.10 od godz.20.00 do wtorku 02.11 do godz.06.00

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również