Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

Uwaga! Zmiana organizacji ruchu w związku z Dniem Wszystkich Świętych

  • Dodano: 2019-10-31 08:30, aktualizacja: 2019-10-31 08:49

Świętochłowiccy policjanci informują, że w dniu 1 listopada br. wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu w rejonie dwóch świętochłowickich nekropolii: Cmentarza przy ulicy Szpitalnej oraz Barlickiego.

Mundurowi apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

Wzorem lat ubiegłych wystąpią tymczasowe ograniczenia w ruchu drogowym na terenie naszego miasta w związku z prowadzoną akcją „ZNICZ 2019”. W dniu 1 listopada 2019 r. w związku z uroczystością Wszystkich Świętych, wprowadzone zostaną następujące zmiany organizacji ruchu w rejonie dwóch świętochłowickich nekropolii: Cmentarza przy ulicy Szpitalnej oraz Barlickiego.

  • ulica Szpitalna: wprowadzony zostanie zakaz ruchu pojazdów na odcinku ulicy Szpitalnej od ronda do ulicy Polnej w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego w tym bezpiecznego poruszania się pieszych w obrębie cmentarza. Na odcinku od skrzyżowania ulic Szpitalnej z Licealną do skrzyżowania z ulicą Polną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM”. Od ronda z ulicą Wyzwoleni do skrzyżowania z ulicą Licealną zostanie umieszczony znak B1 - „zakaz ruchu w obu kierunkach” z tabliczką „za wyjątkiem pojazdów ZTM oraz dojazdu do ulicy Licealnej i Nastolatków”. W związku z zamknięciem odcinka ulicy Szpitalnej wyznaczono objazd z i do Chorzowa.
  • ulica Barlickiego: wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się w obrębie cmentarza w celu zapewnienia odpowiedniej komunikacji oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Od skrzyżowania z ulicą Bukowego pod znakiem D18 - T3a (koniec) wyznaczającymi koniec miejsc do parowania pojazdów, zostanie umieszczone tymczasowe oznakowanie w postaci znaku B36 – „zakaz zatrzymywania się”. Będzie on powtórzony za skrzyżowaniem z ulicą Świerczyny.

W/w oznakowanie obowiązywać będzie 01.11.2019 r. do godziny 22.00.

Kierowcom przypominamy, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu. Apelujemy, by wychodząc z samochodów zabrać z sobą dokumenty i nie pozostawiać innych przedmiotów w widocznym miejscu. Przypominamy również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz przewożenia dzieci w fotelikach lub na specjalnych podkładkach.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • B.k.x.

    Wszystkich świętych ,jutro rusza rewia mody ,futra wyciągnięte już z szranków?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.