Wiadomości z Świętochłowic

W chropaczowskim ratuszu powstanie siedziba MBP oraz Miejskiego Zarządu Oświaty

  • Dodano: 2024-06-19 14:15

Budynek chropaczowskiego ratusza jest nieużywany od 2015 roku. Teraz przyszła pora na to, aby ponownie mógł służyć mieszkańcom miasta. Podpisano umowę z projektantem.

Ratusz chropaczowski odzyska dawny blask

Niebawem ruszą prace mające na celu przywrócenia chropaczowskiemu ratuszowi dawnej świetności. W poniedziałek 17 czerwca w Urzędzie Miejskim w Świętochłowicach podpisano umowę z projektantem na kwotę o wartości bliskiej 195 tys. zł. Umowa dotyczy m.in. opracowania koncepcji przestrzennej oraz przygotowania kosztorysów i kompletnej dokumentacji.

W wyremontowanym obiekcie ma powstać siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Zarządu Oświaty. Projektant ma 5 miesięcy na wykonanie wszystkich powierzonych mu czynności. Gdy zadania zostaną wykonane, wtedy konieczne będzie znalezienie wykonawcy, który wprowadzi w życie przygotowane projekty.

– Biuro projektowe ma opracować koncepcję przestrzenną, kosztorysy wykonania remontu tego miejsca oraz kompletną dokumentację i ma na to 5 miesięcy. W zamyśle chcemy, aby powstała tam siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Zarządu Oświaty. Aby ostatecznie do tego doszło, potrzebujemy jeszcze trochę czasu i znalezienia odpowiedniego finansowania dla tej inwestycji, ale czynimy kroki, by jak najszybciej mogła się ona ziścić nie tylko na papierze – przekazał Daniel Beger w mediach społecznościowych.

Budynek ratusza w Chropaczowie pozostaje nieczynny od 2015 roku

Chropaczowski ratusz został wybudowany w stylu neogotyckim wg. projektu V. Nixdorffa w 1911 roku. Budynek mieści się przy ulicy Łagiewnickiej 34 w dzielnicy Chropaczów. Dawniej na parterze budynku znajdowały się biura urzędników, a na piętrze sala posiedzeń rady gminy oraz mieszkanie służbowe naczelnika. W przyziemiu ulokowano z kolei pomieszczenia sklepowe. Po wojnie obiekt służył za siedzibę przychodni, a od 2015 roku jest nieużywany.

Po remoncie budynek ponownie będzie mógł służyć mieszkańcom Świętochłowic, a do tego stanowić ozdobę nie tylko dzielnicy, ale i całego miasta!

Komentarze (3)    dodaj »

  • Z Chropaczowa

    Przed wyborami do Rady Miasta większość kandydatów miała w programie zagospodarowanie tego budynku. Mogliby wreszcie coś tam zrobić. Ładny budynek, szkoda żeby się niszczył.

  • Rozbawiony

    zarząd oświaty to ma już z 4 lokalizacje ta będzie kolejną ? Kilka szkół w mieście ale ZARZĄD musi być na miarę Warszawy

  • Rozbawiony

    zarząd oświaty to ma już z 4 lokalizacje ta będzie kolejną ? Kilka szkół ale ZARZĄD musi być na miarę Warszawy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również