Świętochłowice - portal miejski Swiony.pl

Wiadomości z Świętochłowic

W kamienicy na ul. Wallisa zawalił się strop - mieszkańcy zostali ewakuowani

 • Dodano: 2019-04-23 08:30, aktualizacja: 2019-04-23 13:11

Wczoraj wieczorem w trzykondygnacyjnej kamienicy przy ul. Wallisa na Lipinach zawalił się strop - złamały się dwie belki podtrzymujące poddasze co spowodowało przeciążenie i zawalenie się konstrukcji. Na szczęście zasypane gruzem pomieszczenie to pustostan - nikomu nic się nie stało.

Strażacy otrzymali informację o wydarzeniu jeszcze przed godziną 19. Do akcji ruszyło 8 zastępów, 22 strażaków, w tym specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza z Radzionkowa. W ruch poszły geofony oraz kamery termowizyjne, na szczęście pod gruzami nikogo nie znaleziono.

Z kamienicy ewakuowano 17 osób z mieszkań pionu znajdującego się pod zawalonym poddaszem, natomiast pozostali mieszkańcy kamienicy z drugiego pionu sami powzięli decyzję o opuszczeniu budynku.

Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego zadecydował, że mieszkańcy z pionu poniżej zawalonego stropu ze względów bezpieczeństwa nie mogą wrócić do swoich mieszkań dopóki nie zostanie przeprowadzony remont.

Komentarze (16)    dodaj komentarz »

 • Lokatorzy kamienicy MPGL

  Mieszkamy w kamienicy, płacimy czynsze i to niemałe. Wyremontowaliśmy mieszkania, że wyglądają jak w nowym bloku ze swoich pieniędzy. Z tego co mi wiadomo, nikt nie zalega z opłatami. Piszemy pisma do MPGL o wszystko....i nie możemy niczego wyegzekwować. Komin się sypie, kominiarze boją się wchodzić na dach. Dym z komina dostaje się do mieszkań przewodami wentylacyjnymi. Woda gruntowa zalewa piwnice ( prawie jak w Wenecji...). Obawiam się, że kamienica na Wallisa jest pierwsza i nie ostatnia.....dobrze, że nikomu nic się nie stało. Czy musi wydarzyć się tragedia, żeby w końcu MPGL mógł wykonać wymagane remonty?

  • Lokatorzy kamienicy MPGL
   2019-04-28 01:17
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • TOMASZ FYDRYCH

  Nie placa czynszow ty PAROWO jo te mieszkanie mialem dostac to mi kazali wziasc kredyr zrobic dach na kredyt a potem bede mial mniejszy czynsz jebnij sie w leb bo albo teraz bym stracil dzsieci i zone albo tylko DZIECI

 • Cmg

  Wyburzyc stare rudery i postawić nowe przez developerów, tylko co z ludźmi zrobić? Niestety to już większy problem niż budynki.Niestety wszechobecna patologia niszczy te miasto.

 • Keno

  Zgadzam się masz rację stare powinny być zastąpione nowymi tylko gdzie przesiedlić tych ludzi bo wątpię by w większości było by ich stać na nowe lokum

 • Jołki połki

  Tu jak zwykle filtracja trwa,przyjaciele króliczka już ten portal też opanowały w imię transparentności i uczciwości!

 • Kaszpirowski

  to bardzo ciekawe co pan mówi, a co na to lekarze?

 • Jołki połki

  Zgadza się ze mną w stu procentach.

 • Fikimiki

  To prywatna kamienica? Czy jedna z tych zadbanych ,administrowanych przez MPGL?

 • Jo z Lipin

  Które to są te zadbane przez MPGL na Lipinach?Szybciej znajdą św. Grala aniżeli remontowaną kamienice przez tych nierobów z MPGL, no chyba że tam mieszka ktoś z nich lub ich rodziny!

 • Fikimiki

  To była taka ironia! W zadbanych kamienicach raczej stropy się nie łamią.

 • Fizol

  Masz rację w 100 procentach bo jak w kamienicy mieszkają nieroby jak ich zwiesz z epgl to pewnie jakiś remont się zrobi bo i znajdą się pieniądze z czynszu który potrącają im z wypłaty a jak mieszka w kamienicy elita z lipin to wiadomo wyssali z mlekiem matki niepłacenie czynszu i okno jak całe na klatce schodowej to czują się nieswojo i klamkę trzeba wyłamać wtedy jest ok a odrobić czynsz to nie bardzo bo gdzie tam jaśnie pan będzie wstawał rano do pracy jak można iść i coś za....ać . Przepraszam nielicznych ale płacących czynsze

 • Fikimiki

  Jak nie płacą czynszów?Przecież nowa pani prezes w raz z specjalistami wysokiej klasy zatrudnionymi specjalnie na tę okoliczność opracowała super plan ściągania zadłużenia,wszystkie portale o tym huczały i co?Miała być widoczna gołym okiem poprawa. A jak pan panie fizol nazwie tych co płacą,budynek nie jest zadłużony a nic tam się doprosić nie można? A pieniądze wspólnot to na pewno są w kasie czy tylko są zaksięgowane? Może pora już na jakąś kontrolę z zewnątrz!

 • Fizol

  W tym wypadku kolego masz rację jeżeli budynek nie jest zadłużony to remonty powinny być przeprowadzone i kasa musi się znaleźć

 • Liiili

  Akurat ta część budynku, która nie może wejść do swoich mieszkań opłaca czynsz. I co grozi zawaleniem, nie można wchodzić ale reszta lokatorów może tam przebywac.? Bardzo dziwne, i w dodatku gdzie są te mieszkania zastepcze mialy byc zapewnione, juz 3 dzien nie można wejsc nawet po rzeczy. Masakra

 • Liiili

  Akurat ta część budynku, która nie może wejść do swoich mieszkań opłaca czynsz. I co grozi zawaleniem, nie można wchodzić ale reszta lokatorów może tam przebywac.? Bardzo dziwne, i w dodatku gdzie są te mieszkania zastepcze mialy byc zapewnione, juz 3 dzien nie można wejsc nawet po rzeczy. Masakra

 • Mieszkaniec

  Wystarczy się przejść przez miasto i zobaczyć stan kamienic,są różne zaniedbane i zadbane.Tam gdzie zamieszkują patole to widać gołym okiem,chyba nie muszę wypisywać na jakich ulicach.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.