Wiadomości z Świętochłowic

W Lipinach i Chropaczowie będzie bezpieczniej. Jest porozumienie z Szkołą Policji

 • Dodano: 2019-01-21 09:00

Zwiększona liczba patroli, utworzenie punktu konsultacyjnego dla mieszkańców Lipin i Chropaczowa oraz rychłe porozumienie miasta z katowicką Szkołą Policji, której uczniowie będą patrolować świętochłowickie ulice – to efekty spotkania prezydenta Świętochłowic Daniela Begera z przedstawicielami służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców.

W Lipinach oraz Chropaczowie została zwiększona częstotliwość patroli

Od 14 stycznia w Lipinach oraz Chropaczowie została zwiększona częstotliwość zarówno policyjnych patroli pieszych (o 4 patrole), jak i samochodowych (o 2 patrole). Dodatkowo – w ramach porozumienia – już w najbliższym czasie przyszli policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach będą patrolować ulice miasta w godzinach od 15:00 do 21:00. Na takim rozwiązaniu korzystają obydwie strony, gdyż młodzi policjanci uczą się w terenie swojej przyszłej pracy, zaś miasto dzięki temu zyska dodatkowych stróżów porządku publicznego. Cała umowa to koszt zaledwie 5000 zł za cały rok.

Poprawa kontaktu z mieszkańcami

Dodatkowo, aby poprawić kontakt z mieszkańcami od 4 lutego w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej przy ulicy Łagiewnickiej 76 uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny dotyczący bezpieczeństwa. W punkcie dyżury będzie pełnić:

 • Straż Miejska w poniedziałki i środy w godzinach 11:00 – 12:00
 • Policja we wtorki i czwartki w godzinach 17:00 – 18:00

Podczas spotkania poruszono także temat monitoringu miejskiego. Zaproponowano wstępnie optymalizację jego funkcjonowania, na którą złożyć ma się zamontowanie nowych kamer i zmiana lokalizacji części już zainstalowanych.

Komentarze (11)    dodaj »

 • ciekawski

  Ciekawe na co konkretnie pójdzie te 5000

 • Realista

  Takie są wlaśnie efekty ,jak do wladzy startują oszołomy i krzykacze.Na FB można pisać i obiecywać wszystko i wszystkim,ale w "realu" niestety życie wygląda inaczej.I teraz oczywiscie pojawi sie legendarny juz Kostemski i Barcz ,ktorzy legendarnie zadłużyli miasto ,tyle tylko ,że trzeba było przeprowadzić najpierw kalkulację ,czy dam rade spełnic te wszystkie swoje obietnice,wszyscy przecież wiedzieli ile dlugu jest w kasie.Tak zrobiłby uczciwy samorządowiec.Teraz wychodzi cała prawda ,liczą się tylko stolki a reszta ,to zwali sie na poprzednika.PIS BIS

 • mieszkanka

  w centrum Świętochłowic jest komisariat i co ?

 • jaca

  Pani Redaktor!! Te porozumienia ze szkołą policji są od lat. To nic nowego. Kontynuacja! Proszę sprawdzać informacje z um bo to propaganda jak tvpis

 • demaskator

  ojoj nie będzie jednak komisariatu? jakoś tak czułam!!

 • kardamon

  komisariatu nie będzie, tylko posterunek, ale chyba nie myślałeś że on powstanie w ciągu dwóch miesięcy od objęcia urzędu naiwniaczku

 • Jorg

  To już wszystko w przeszłości było.A gdzie obiecany komisariat Policji w Lipinach?

 • Aga

  Tylko naiwni w to uwierzyli, Pan Beger obiecywał gruszki na wierzbie

 • antyoszust

  budzicie się już z tą ręką w nocniku? oszukani w kampanii wyborczej przez sprzedawcę kolorowych kulek w przyjaznej masce?

 • ngg

  Za Mosia zlikwidowany i w życiu już nie bydzie... Wtedy żyło się bezpiecznie jak był tyn komisariat i szło w nocy spokojnie wrócić do domu z pracy,albo wyjść do pracy a teraz ledwo z sieni wyjdzie człowiek to zostanie napadnięty... No i nigdy nie zostanie na nowo wprowadzony komisariat bo przecież oszczędności... A co patrole dadzą ? Policjant zniknie to banda zacznie rozruba, tam to już wojsko by musiało stacjonować

 • Alojz

  Obroni Cię komisariat( budynek, obiekt itp.) czy patrol policji ? Zastanów się zanim odpowiesz.I jeszcze powiedz kiedy Cie napadnięto, gdy wychodziłeś z sieni ....podaj konkretną datę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Swiony.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również